Piłka Nożna

Maciej Dąbrowski: Potrzebowaliśmy takiego zawodnika jak Jakub Tosik

Gościem ŁKS TV po drugim dniu obozu w Woli Chorzelowskiej był Maciej Dąbrowski. Stoper Łódzkiego Klubu Sportowego wypowiedział się na kilka ciekawych tematów, w tym o transferze Jakuba Tosika z którym jeszcze niedawno reprezentował barwy Zagłębia Lubin.

O drugim dniu treningów

– Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i pracowaliśmy nad wytrzymałością siłową. Popołudniu mieliśmy jednostkę taktyczną oraz trochę zabawy z piłką. Było to bardzo intensywny i wyczerpujący dzień.

O treningach na siłowni 

– Kiedyś miałem taki czas około dwa lata temu, że nie lubiłem siłowni, ale od tego czasu chodzę bardzo często. Polubiłem ją, a tutaj w klubie mamy bardzo fajnych trenerów, którzy znają się na rzeczy. Bardzo fajnie organizują zajęcia i są to dobre jednostki treningowe. 

O nowych piłkach

– Są to całkiem inne piłki. Przypominają piłki firmy DERBYSTAR. Są dużo lżejsze na takiej piance. Trzeba się jej nauczyć, ale to nie ma znaczenia, bo dla wszystkich piłki będą takie same. 

O losowaniu Pucharu Polski i początku sezonu w I lidze 

Biorąc pod uwagę to w jakim miejscu jesteśmy to mecze ze Śląskiem będzie dla nas bardzo fajny. Gramy z drużyną z Ekstraklasy i będzie to bardzo dobre przetarcie przed ligą. Po tym meczu zostanie tylko dwa tygodnie do początku sezonu ligowego. Wiemy, że I liga w tym sezonie będzie bardzo mocna i spotkanie ze Śląskiem będzie ciekawe. Będzie też transmitowane w telewizji. Mam nadzieję, że przyjdzie dużo kibiców, oczywiście tyle ile będzie mogło, bo wiadomo jaką mamy sytuację. Wierzymy, że będą nas dopingować, a my swoją grą ich zadowolimy. 

O Jakubie Tosiku

– Potrzebowaliśmy takiego zawodnika jak Kuba, ponieważ jest to człowiek charakterny i nie odstawia nogi. Wiemy jak ta pierwsza liga jest i potrzeba jest w środku pola takich piłkarzy. W każdej formacji potrzebujemy doświadczenia, bo w Ekstraklasie tego nam zabrakło. Kuba coraz lepiej się wkomponowuje do drużyny. 

O pomocy młodym piłkarzom

– My jako doświadczeni zawodnicy staramy się pomagać młodym chłopakom. Poprzedni sezon to był dla nich fajny, ale też trudny, bo to życie ekstraklasowe trochę nas zweryfikowało. Brakło doświadczenia, ale też ogrania w Ekstraklasie. Każdy z nich ma ambicje żeby wrócić jak najszybciej do Ekstraklasy, bo o to w tym wszystkim chodzi. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119