Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Lechią Gdańsk

Łódzki Klub Sportowy w pierwszym spotkaniu po powrocie do elity zremisował przy Alei Unii z Lechią Gdańsk 0:0. Zawodnicy Kazimierza Moskala byli stroną przeważającą, ale nie udało się ełkaesiakom trafić do siatki rywali. Przedstawiamy oceny piłkarzy ŁKS-u po meczu w skali 1-10.

Michał Kołba –  Bramkarz ŁKS-u nie miał zbyt dużo pracy w tym spotkaniu, ale to co miał wybronić to wybronił. Zaliczył sześć obron po celnych uderzeniach piłkarzy Lechii. Bez znaczących błędów.

Ocena: 6

Jan Grzesik – Na początku spotkania kilka razy łatwo ograny przez ofensywnych zawodników Lechii. W ofensywie mocny punkt łodzian. Z powodu żółtej kartki został zmieniony przez trenera w 73 minucie gry. To na nim Udovicić „zarobił” czerwony kartonik po brutalnym faulu.

Ocena: 6

Maksymilian Rozwandowicz – Bardzo dobry debiut Maksa w Ekstraklasie. W pierwszej połowie wyłączył z gry Artura Sobiecha, który został zmieniony już w przerwie. Pewny w swoich zagraniach i dobry w pojedynkach powietrznych. Imponująco wyglądał także pod względem celnych podań (skuteczność 94% przy 77 podaniach).

Ocena: 7

Jan Sobociński – Bardzo starał się i w wielu sytuacjach ofiarnie ratował zespół. Dobry w wyprowadzeniu piłki i można powiedzieć, że to był bardzo solidny występ Janka. Trzykrotnie szukał kluczowych podań i wygrał sporo pojedynków z rywalami z Gdańska.

Ocena: 6

Adrian Klimczak – Pokazał w tym meczu swój najlepszy walor czyli przygotowanie motoryczne. Niezmordowany, biegał od pola karnego do pola karnego. Nie bał się pojedynków jeden na jeden i dwa razy pokusił się o strzał.

Ocena: 6

Łukasz Piątek – Dwoił się w środkowej strefie boiska, ale kilka razy nonszalancko zagrywał piłkę, po czym Lechia wyprowadzała groźne kontrataki. Stoczył sporo pojedynków fizycznych i w większości wychodził z nich zwycięsko.

Ocena: 6

Maciej Wolski – Najlepszy z środkowych pomocników ŁKS-u w tym meczu. Bardzo aktywny i praktycznie przez cały mecz był pod grą. Na boisku nie było zupełnie widać, że to jego pierwsze spotkanie w Ekstraklasie. Po tym meczu należy postawić spory plusik przy nazwisku Wolskiego.

Ocena: 7

Bartłomiej Kalinkowski – W pierwszej połowie dobrze poszedł za akcją i oddał groźny strzał, z którym ostatecznie poradził sobie Kuciak. Łącznie czterokrotnie próbował uderzać na bramkę, ale z mizernym skutkiem. Przyzwoity występ „Kaliego” z kilkoma ciekawymi zagraniami.

Ocena: 6

Dani Ramirez – Główny kreator gry ŁKS-u i najbardziej wyróżniający się na boisku. Kilka razy pokazał widowiskowe zagrania po których uruchamiał kolegów z zespołu (pięć kluczowych podań). Wisienką na torcie było zagranie lobem nad obrońcami Lechii do Łukasza Piątka. W debiucie w Ekstraklasie pokazał się całej Polsce z bardzo dobrej strony.

Ocena: 7

Patryk Bryła – To nie był najlepszy mecz „Bryłki” nie pokazał swoich autów, którymi czarował w pierwszej lidze i został zmieniony nieco ponad godzinie gry przez Pirulo. Więcej oczekujemy od jednego z liderów ofensywy ŁKS-u.

Ocena: 5

Łukasz Sekulski – Bezbarwny i słaby mecz „Sekula”. Przegrywał sporo pojedynków powietrznych i nie zaliczy tego spotkania do udanych. W 65 minucie zmieniony przez Kujawę.

Ocena: 4

Artur Bogusz – Po wejściu na murawę był pod grą i podłączał się do akcji ofensywnych. Oddał bardzo groźny strzał z dystansu, ale dobrze interweniował Kuciak. Wygrywał sporo pojedynków z rywalami na skrzydle.

Ocena: 6

Pirulo – Dostał od trenera Moskala ponad 25 minut i kilka razy fajnie urwał się rywalom i rozrzucił futbolówkę na skrzydło. Przydarzyła mu się także bardzo poważna strata po której Lechia ruszyła z groźną kontrą.

Ocena: 5

Rafał Kujawa – Po wejściu na boisko starał się być pod grą. Oddał dwa strzały, ale niecelne. Obaj napastnicy łodzian nie mieli dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.