Piłka Nożna

Kuźma zadebiutował w reprezentacji Polski U-20! Grał też Kelechukwu

Jan Kuźma zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 20. Pomocnik ŁKS pojawił się na placu gry w 90. minucie spotkania z Rumunią.

19-latek został dowołany przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego i dołączył do drużyny, która dziś grała w Aradzie z Rumunią, w ramach Elite League. Mecz zakończył się porażką biało-czerwonych 0:2. Kuźma zastąpił na boisku w 90. minucie, obrońcę Śląska Wrocław, Łukasza Bejgera.

Drugi z ełkaesiaków, Kelechukwu Ibe-Torti przebywał na boisku przez 77 minut. Został zmieniony przez Kamila Lukoszka ze Skry Częstochowa. Dla skrzydłowego był to czwarty występ z „orzełkiem” na piersi.

Kuźma stał się szóstym młodym zawodnikiem ŁKS, który zadebiutował w młodzieżowej kadrze Polski od odbudowy klubu. Wcześniej w reprezentacji grywali – Jan Sobociński, Piotr Pyrdoł, Adam Ratajczyk, Mateusz Kowalczyk oraz wspomniany Kelechukwu. Niebawem może do tego grona dołączyć Aleksander Bobek, który weźmie udział w turnieju kadry U-19.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport