Dominacja Wiewiór! ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wygrały kolejne spotkanie w tym sezonie Tauron Ligi, tym razem pokonały u siebie Pałac Bydgoszcz 3:0. „Wiewióry” kontynuują serię zwycięstw, dzięki czemu podopieczne Alessandro Chiappiniego przynajmniej do jutra zasiadają ponownie na fotelu lidera.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, obydwie drużyny punktowały. Bydgoszczanki pokazywały, iż tanio skóry nie sprzedadzą. Mimo tego podopieczne Alessandro Chiappiniego pokazały, że to one grają o pełną pulę. I tak po 12. punkcie zaczęły notować fenomenalną serię punktową, przez co przewaga nad przyjezdnymi rosła. Gościnie z Bydgoszczy nie były w stanie się już podnieść się, a efektem tego było wygranie pierwszego seta 25:14.

W drugim secie siatkarki spod herbu przeplatanki kontynuowały dobrą serię z poprzedniego seta i nadal skutecznie punktowały. Na wyróżnienie zasługiwał szczególnie blok, ale również atak oraz przyjęcie, które było bardzo skuteczne. Widać było, że gospodynie idą pewnie po kolejne zwycięstwo w tym sezonie, przedłużając swoją serię zwycięstw. Przyjezdne próbowały odrabiać straty, lecz nieskutecznie, ełkasianki pewnie szły po zwycięstwo w drugim secie.

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobyła Valentina Diouf, dzięki temu, co robi najlepiej – atakowi. Po mocnym ataku piłka przebiła się przez blok gości. Podopieczne Mirosława Zawieracza walczyły, pokazując po raz kolejny, że chcą spróbować jeszcze powalczyć w tym spotkaniu i tak jak w na początku pierwszego seta mecz do czasu zaczął przebiegać, że zmiennym szczęściem. Z czasem jednak biało-czerwono-białe wzięły sprawy w swoje ręce, pewnie wygrywając ostatniego seta 25:20.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gryka .

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:13, 25:20)