Kontynuować zwycięski marsz. Zapowiedź meczu z Resovią

Czas na kontynuowanie zwycięskiej serii! Już jutro piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego podejmą na własnym stadionie Resovie. Początek meczu o 12:40.

Po zeszłotygodniowym rozbiciu Stomilu Olsztyn „Rycerze Wiosny z całą pewnością będą chcieli pójść za ciosem i zainkasować kolejny komplet punktów. Tym bardziej, że mecz rozgrywany będzie na Stadionie Króla. Problemem w ekipie biało-czerwono-białych może być jednak ostatnia plaga kontuzji, która dziesiątkuje zespół.

Mniej problemów w swoich szeregach mają z kolei goście – Resovia. W ekipie trenera Radosława Mroczkowskiego panuje jedynie sportowa złość, na początek bieżącego sezonu. W Łodzi rzeszowanie walczyć będą o komplet „oczek”.

Wiele wskazuje więc na to, że czeka nas zacięte i ciekawe widowisko. Początek meczu na Stadionie Króla jutro o 12:40.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):Resovia grała dobrze z Koroną. Stracili bramkę trochę przypadkowo. Mieli sytuacje bramkowe. Jest to solidna pierwszoligowa drużyna, która gra w formacji 4-4-2. Oddają dużo strzałów na bramkę rywali. Musimy pokazać swoją najlepszą wersję, jeśli chcemy zgarnąć trzy punkty. Przeciwko Resovii nie jest łatwo stworzyć sobie sytuację bramkową. Oni też nie stwarzają sobie dużo sytuacji, choć dużo oddają strzałów. Korona Kielce nie potrafiła ich zdominować. Ich mecze są bardzo wyrównane. Chcemy dominować i kontrolować mecz. Resovia ma piłkarzy, dobrze grających przy stałych fragmentach gry, jak np. Komor, który ma ekstraklasowe doświadczenie. Boczni obrońcy, Jaroch i Adamski często włączają się do akcji ofensywnych. W środku pola, nominalnie grają Wasiluk i Mróz. Mają inne możliwości w ataku. Gra tam też Antonik i Wróbel. Mają dobrych zawodników. – Dla mnie środek pola Resovii nie jest ich najsłabszym punktem. To jest solidna drużyna. Oczywiście w naszej grze, obsada pomocników jest bardzo ważna.

Jakub Wróbel (napastnik Resovii):Znamy swoją wartość i wiemy, że w tej lidze jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Tak podchodzimy do każdego spotkania. ŁKS jest solidnym zespołem mającym w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników. Zarówno indywidualnie, jak i zespołowo są mocni, ale nie jedziemy tam jakoś przestraszeni. Nie czujemy strachu przed nikim z tej ligi, gdyż wiemy na co nas stać.

Radosław Adamski (obrońca Resovii):Jedziemy na ciężki i trudny teren. ŁKS dobrze zaczął sezon i jest w górnej części tabeli. Zapewne realizują tym samym w dużym stopniu swoje założenia. Zwyciężyli pewnie w wyjazdowym meczu z Olsztynem 3:0. Ciężko teraz powiedzieć jak przebiegała będzie nasza rywalizacja. Zapewne gospodarze będą się starali częściej być przy piłce i długo nią operować, jednak my nie stoimy na straconej pozycji. Znamy swoją wartość i wiemy, że stać nas na dobrą, ale i jednocześnie skuteczną grę. O to w tym wszystkim chodzi, żeby finalnie mieć o przynajmniej jedno trafienie więcej niż rywal. Na tym przede wszystkim będziemy chcieli się skupić. Musimy zagrać skutecznie i przywieźć punkty z Łodzi.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 6. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego, na pewno nie zobaczymy Samu Corrala, Nacho Monsalve, Macieja Dąbrowskiego, Mateusza Bąkowicza, Ricardinho oraz Kamila Dankowskiego. Pod znakiem zapytania stoi występ Antonio Domingueza, który trenuje już z całym zespołem. Pomimo ostatnich problemów ze zdrowiem do gry gotowy jest Stipe Jurić. Z kolei zaś, Maksymilian Rozwandowicz wraca do zespołu po odpokutowaniu zawieszenia za kartki.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Resovią Rzeszów będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Kobyłka)

Asystenci: Maciej Śliwiński, Marek Arys

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Sędziowie VAR: Damian Kos, Tomasz Listkiewicz

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Jan Sobociński, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Jakub Tosik – Piotr Gryszkiewicz, Michał Trąbka, Pirulo, Javi Moreno – Piotr Janczukowicz.

Resovia: Branislav Pindroch – Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski – Kamil Antonik, Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz, Sebastian Strózik, Bartłomiej Eizenchart – Jakub Wróbel.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Resovia:

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Resovia

Kibu Vicuña przed meczem z Resovią

Sytuacja kadrowa przed meczem z Resovią

Jakub Wróbel przed meczem ŁKS – Resovia

Raport kartkowy przed meczem ŁKS – Resovia