Historia spotkań: Trzecie ligowe spotkanie z Resovią!

W najbliższą niedzielę na Stadionie Króla „Rycerze Wiosny” zmierzą się z Resovią Rzeszów. Będzie to trzecie spotkanie tych zespołów, które pierwszy raz zmierzyły się w ramach rozgrywek ligowych w poprzednim sezonie Fortuna 1. Ligi.

Historia starć pomiędzy ŁKS-em Resovią nie jest długa, ze względu na to, że zespół z Podkarpacia wiele lat spędził w niższych klasach rozgrywkowych. Pierwsza szansa na spotkanie ligowe nastąpiła dopiero 4 października 2020 roku. Łodzianie pokonali wtedy rzeszowian na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2:1. Obie bramki dla „Rycerzy Wiosny” z rzutów karnych zdobył Antonio Dominguez. 

Rzeszowianom udało się zemścić na ŁKS-ie już w następnym spotkaniu, w ramach rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Drużyna trenowana wówczas przez Ireneusza Mamrota poległa na wyjeździe w Rzeszowie 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił były Ełkaesiak, Jakub Wróbel.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Resovia

Mecze: 2

Wygrane ŁKS: 1

Remisy: 0

Wygrane Resovii: 1

Bramki: 2-2 

Ostatnie spotkania ŁKS-u z Resovią:

10 kwietnia 2021: Fortuna 1. Liga

Resovia – ŁKS Łódź 1:0

Bramki: Wróbel 57′

Skład ŁKS: Malarz – Nawotka (46′ Rozwandowicz), Sobociński, Dąbrowski, Marciniak – Pirulo, Tosik, Trąbka (62′ Ricardinho), Rygaard, Klimczak (72′ Sekulski) – Janczukowicz (62′ Sajdak)

4 października 2020: Fortuna 1. Liga

ŁKS Łódź – Resovia 2:1

Bramki: Dominguez 40′ (k.), 84′ (k.) – Adamski 70.

Skład ŁKS: Arndt – Dankowski (Sajdak 66), Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Wolski, Dominguez, Rozwandowicz (Tosik 59), Trąbka, Nawotka (Kelechukwu 66) – Sekulski (Corral 46).

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport