Kolejnych dwóch zakażonych. Reszta ełkaesiaków wraca do treningów

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę przeszli kolejne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U dwóch piłkarzy wynik testu był pozytywny i już w sumie sześciu piłkarzy przebywa w domowej izolacji.

To już trzecia grupa ełkaesiaków, która przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2, po tym jak tydzień temu test wykazał wynik pozytywny u dwóch naszych piłkarzy i jak po środowych badaniach do wspomnianej dwójki dołączyło jeszcze dwóch kolejnych zawodników.

W ubiegłą sobotę poddano badaniu najliczniejszą grupę, bo ta składała się z zawodników oraz szkoleniowców przebywających od tygodnia na kwarantannie, ale nie wykazujących dotąd niepokojących objawów.

Te ostatnie wykonane w sobotę testy wskazały wynik pozytywny u dwóch kolejnych piłkarzy, więc w naszym zespole jest dziś w sumie sześciu zarażonych koranwirusem zawodników. Wspomniani piłkarze czują się dobrze i przebywają w tzw. izolacji domowej – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Pozostali piłkarze biało-czerwono-białych, u których wynik testu okazał się negatywny od poniedziałku wracają do treningów. Treningi będą się odbywać w reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich obowiązujących środków bezpieczeństwa. Klub, pragnąc zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, wprowadził w trosce o zdrowie piłkarzy dodatkowe zasady funkcjonowania pierwszej drużyny w okresie pandemii, z którymi zawodnicy zostali już zaznajomieni.