Liczy się każdy kolejny mecz. Zapowiedź spotkania z Puszczą Niepołomice

Ełkaesiacy wygrali w miniony weekend trzeci kolejny mecz. Ta sztuka udała się im po raz pierwszy od listopada 2020 roku. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i w środę, biało-czerwono-biali staną przed szansą zdobycia kolejnego kompletu punktów. Ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice, która ma identyczny bilans punktowy i bramkowy co ŁKS. Początek starcia na Stadionie Króla, w środę o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Spodziewam się właśnie twardego meczu. Puszcza pewnie będzie miała momenty, kiedy będą próbowali nas gdzieś zaatakować wyżej, ale generalnie będzie to zespół nastawione na walkę i na taką bezpośrednią grę, czyli gdzieś tam piłki wstrzeliwane w pole karne czy to ze stałych fragmentów bądź bezpośrednio od bramkarza, czy po rzutach z autu. Na to musimy być przygotowani, bo oni w ten sposób stwarzają wiele sytuacji.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Ełkaesiacy przystępują do tego spotkania w prawie optymalnym składzie. Do gry powinien być już gotowy Dawid Arndt. W środę nie zagra tylko Jakub Romanowicz, który ma problemy z biodrem.

W ostatnim spotkaniu z Chojniczanką Chojnice, lekkich urazów doznało dwóch graczy Puszczy, Lucjan Klisiewicz i Emile Thiakane. Jednak po szczegółowych badaniach okazało się, że nie ma większego problemu i obaj piłkarze mają być gotowi na starcie w Łodzi.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszczą Niepołomice będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sylwester Rasmus (Kończewice).

Asystenci: Arkadiusz Kamil Wójcik, Paulina Baranowska.

Sędzia techniczny: Paweł Pskit.

Sędziowie VAR: Damian Kos, Bartosz Heinig.

Przewidywane składy:

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Mateusz Kowalczyk, Dawid Kort, Michał Trąbka – Pirulo, Bartosz Biel – Nelson Balongo.

Puszcza: Kewin Komar – Marcel Pięczek, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Michał Koj, Jakub Bartosz – Wojciech Hajda, Jakub Serafin, Kacper Cichoń, Hubert Tomalski – Lucjan Klisiewicz.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport