Oficjalnie: Kelechukwu z nowym kontraktem!

Kelechukwu Ibe-Torti podpisał nowy kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. Poprzednia umowa wygasała w przyszłym roku.

20-letni skrzydłowy trafił do Łodzi latem 2020 roku z Escoli Varsovia i wówczas związął się z ŁKS trzyletnim kontraktem. W pierwszym zespole biało-czerwono-białych zadebiutował 16 sierpnia 2020 roku, w pucharowym starciu ze Śląskiem Wrocław. Dotychczas wystąpił w 16 spotkaniach „Rycerzy Wiosny” i zdobył jedną bramkę – w wygranym 2:0 spotkaniu Pucharu Polski z Unią Janikowo.

Cieszę się, że ŁKS przedłużył ze mną kontrakt. Czuję się tutaj bardzo dobrze przyjęty. Czuję się, że jest jak w rodzinie. Dostaję wsparcie od kolegów z drużyny. Cieszę się, że mogę z nimi grać i trenować. Liczę na więcej bramek i asyst, bo jako ofensywny zawodnik muszę tego od siebie wymagać. Cele indywidualne? Zawsze takie same – być coraz lepszym i poprawiać swoje błędy boiskowe i taktyczne. A jeśli chodzi o cel drużynowy, to chyba wszyscy wiemy – powiedział młody pomocnik.

W obecnych rozgrywkach ma na koncie dziewięć występów w koszulce z przeplatanką na piersi. Od września 2021 roku Kelechukwu Ibe-Torti posiada obywatelstwo polskie i może występować jako młodzieżowiec.

Popularny „Kelly” cały czas walczy o swoje miejsce w pierwszym zespole ŁKS i przebywa obecnie na zgrupowaniu w Turcji. Pomimo swoich nieprzeciętnych umięjętności nadal nie pokazał pełni talentu przy alei Unii 2. Liczymy, że dzięki nowej umowie i stabilizacji, będzie jasnym punktem zespołu w rundzie wiosennej.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport