Do Głogowa po zwycięstwo. Zapowiedź meczu z Chrobrym

Aspirujący do awansu do Ekstraklasy, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotnie wczesne popołudnie zmierzą się na Dolnym Śląsku z Chrobrym Głogów. Biało-czerwono-biali muszą zdobyć komplet punktów, jeśli nadal marzą o bezpośrednim awansie. Pierwszy gwizdek arbitra o 12:40. 

Rozgrywki Fortuna 1. ligi wchodzą w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu zasadniczego zostało jeszcze siedem kolejek, a w czubie tabeli panuje ogromny ścisk. Cztery zespoły aspirujące do awansu mają na swoim koncie 47 punktów i każda kolejka może zmieniać układ w tabeli.

Po ostatnim spotkaniu z Radomiakiem w drużynie jest lekki niedosyt, bo ŁKS stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, który rozstrzygnął by ten pojedynek. Ełkaesiacy jadą do Głogowa na mecz z Chrobrym, z którym w swojej historii jeszcze nie przegrali, a nawet nie stracili ani jednej bramki. Piłkarze z alei Unii potrzebują wygranych jak tlenu i żeby myśleć o bezpośrednim awansie muszą ograć drużynę Ivana Djurdjevicia. Nie będzie to łatwe zadanie, bo głogowianie w tym sezonie potrafili już na własnym boisku odprawiać z kwitkiem faworytów – m.in. tydzień temu wygrali 1:0 z GKS-em Tychy. 

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS):Musimy zacząć grać. Już jest końcówka sezonu, najważniejsze mecze i nie możemy sobie pozwolić, żeby w pierwszych połowach wychodzić, troszkę na tych usztywnionych nogach. 

Patryk Bryła (pomocnik Chrobrego):Myślę, że nie trzeba mnie dodatkowo motywować na ten mecz. W Łodzi spędziłem najlepszy okres w swojej piłkarskiej przygodzie, ale tak jak wspomniałem  – ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałem!

Tabela po 27. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole Chrobrego Głogów nie zobaczymy na murawie najlepszego strzelca, Maksymiliana Banaszewskiego. Pomocnik w ostatnim spotkaniu ligowym został ukarany żółtą kartką, która była jego czwartą w obecnych rozgrywkach.

Ireneusz Mamrot ma do dyspozycji praktycznie całą kadrę. Z gry wykluczeni nadal są Kamil Dankowski i Samu Corral. Po zawieszeniu za kartki wraca, Jakub Tosik. 

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Chrobrym Głogów będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sylwester Rasmus (Kończewice)

Asystenci: Paulina Baranowska, Bartosz Kaszyński

Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki

Przewidywane składy

Chrobry: Kacper Bieszczad – Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mavroudis Bougaidis, Nikodem Niski – Marcel Ziemann, Tomasz Cywka, Jaka Kolenc, Robert Mandrysz, Mateusz Machaj – Mikołaj Lebedyński.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Maksymilian Rozwandowicz – Piotr Janczukowicz, Michał Trąbka, Antonio Dominguez, Pirulo – Ricardinho.

Przeczytaj więcej o meczu Chrobry – ŁKS

Ireneusz Mamrot przed meczem z Chrobrym 

Raport kartkowy przed meczem z Chrobrym 

Historia meczów ŁKS – Chrobry

Zapowiedź 28. kolejki Fortuna 1. ligi

Obsada sędziowska meczu Chrobry – ŁKS 

O rywalu…Chrobry Głogów