Zawodnik pod lupą: Pirulo

José Antonio Ruiz Lopéz „Pirulo” w spotkaniu z Cracovią dostał do sztabu szkoleniowego całą drugą połowę na pokazanie swoich umiejętności. Hiszpan odmienił grę ŁKS-u i wraz z Danim Ramirezem stwarzał największe zagrożenie pod bramką Peskovicia. Postanowiliśmy szerzej przyjrzeć się grze i statystykom skrzydłowego z meczu w Krakowie.

Były zawodnik słowackiej Senicy rozpoczął sezon jako zawodnik rezerwowy i w obu pierwszych meczach nowych rozgrywek zmieniał na murawie Patryka Bryłę. Z Lechią dostał nieco ponad 25 minut, a przeciwko „Pasom” już całą drugą połowę.

Od pierwszych minut „Piri” wszedł bardzo dobrze w mecz. Starał się ciągle być pod grą i stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Nie bał się również pojedynków fizycznych z piłkarzami „Pasów”. Skrzydłowy ŁKS-u bardzo dobrze wymieniał się pozycjami z Adrianem Klimczakiem, który często zabiegał za jego plecy. Często też zmieniał skrzydła, aby „wyprowadzić w pole” rywali z Krakowa.

Pirulo wiele razy mądrze wchodził na pozycję numer dziewięć, gdy bliżej połowy boiska w stronę piłki poruszał się Sekulski lub Kujawa. Widać u Hiszpana ogromny ciąg na bramkę i boiskową mądrość. Przez większość spotkania szukał odpowiedniej pozycji, aby dostać podanie, był waleczny, agresywny i widać było jego ogromną chęć do gry.

José Antonio Ruiz Lopéz coraz poważniej puka do drzwi pierwszego składu łodzian i jest spore prawdopodobieństwo, że z Lechem Poznań dostanie szansę od pierwszych minut.

Najważniejsze momenty Pirulo w meczu z Cracovią:

46 min – Hiszpan pojawia się na placu gry od początku drugiej połowy. Zastąpił na murawie Patryka Bryłę

58 min – Pirulo popisuje się świetnym rajdem ze skrzydła do środkowej strefy boiska i po minięciu dwóch rywali zagrał piłkę boku do Jana Grzesika. To była próbka szybkości i umiejętności technicznych pomocnika ŁKS-u.

60 min – „Piri” ruszył dobrze lewą stroną i po wypuszczeniu sobie piłki został sfaulowany przez Gola.

75 min – Nasz piłkarz kapitalnym zwodem wyszedł spod pressingu Cracovii i obsłużył podaniem Kalinkowskiego, po czym ełkaesiacy wyszli z trzech na dwóch, ale ostatecznie „Kali” niecelnie podał do Daniego Ramireza.

78 min – Bardzo dobra wrzutka Pirulo z rzutu rożnego, lecz Artur Bogusz źle uderzył piłkę głową.

80 min – Najlepsza okazja do zdobycia gola przez Hiszpana. 27-latek po podaniu Piątka, krótkim zwodem ograł Hankę w polu karnym i prawą nogą uderzył na bramkę. Dobrą interwencją popisał się w tej sytuacji Pesković. Dobra próba w wykonaniu byłego piłkarza Realu Linense.

90+2 min – Bardzo ładna „wcinka” Pirulo do Kujawy, który zostaje sfaulowany przed polem karnym.

90+3 min – Pomocnik otrzymał piłkę od Kujawy w narożniku boiska, po czym pomknął w stronę bramki Peskovicia. Pirulo ograł krótkim zwodem obrońcę Cracovii, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił znów bramkarz „Pasów”.

EAorxIIWwAAdeuy

Statystyki Pirulo z meczu z Cracovią:

Rozegranych minut: 49

Strzały (celne): 2 (2)

Celność strzałów: 100%

Faulował: 0

Faulowany: 1

Podania: 17

Celność podań: 88%

Kluczowe podania: 0

Pojedynki: 8

Procent wygranych pojedynków: 50%