Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kibu Vicuña: To będzie trudne spotkanie, ale chcemy być lepsi z meczu na mecz

W niedzielę „Rycerze Wiosny” pojedynkiem ze Skrą Częstochowa zainaugurują sezon 2021/22 na stadionie im. Władysława Króla. W piątek na pytania dziennikarzy odpowiadał trener ełkaesiaków – Kibu Vicuña.

O meczu:

– Nastroje są dobre. Taki długi tydzień za nami – zaczęliśmy trenować w poniedziałek, trenujemy jeszcze dzisiaj i jutro. Dobrze nam idzie, wszystko jest ok. Przygotowujemy się do meczu jak najlepiej i jesteśmy przygotowani na ten mecz.

O motywacji przed meczem z beniaminkiem:

– Skra jest drużyną, która awansowała, więc zasłużyła na pierwszą ligę. Każdy mecz jest za trzy punkty. Skra ma dobrych piłkarzy, jest też drużyna na pierwszą ligę. Oczywiście, potrzebują jeszcze trochę czasu, ale będą walczyć i będą mieć punkty. Jesteśmy skoncentrowani, wiemy, że to będzie trudny mecz, ale my chcemy być lepsi z meczu na mecz.

O długim mikrocyklu treningowym:

– Wykorzystujemy ten czas. Dla nas ważne jest dobrze trenować, trenować spokojnie i mieć czas, żeby przygotować się do meczu. Teraz mamy dziewięć dni, po meczu będziemy mieć cztery. Ale i takie zdarzają się sytuacje, ale nie narzekamy. Taka jest liga.

O obecności Mikołaja Lipienia na treningach pierwszego zespołu:

– Mikołaj trenował z nami, bo dobrze prezentował się w drugiej drużynie. Zobaczymy jak z nim będzie, ale najprawdopodobniej jutro będzie grał jeszcze z drugą drużyną.

fot. ŁKS Łódź