Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kibu Vicuña: Na ten mecz nie jest potrzebna dodatkowa motywacja, wszyscy chcemy wygrać

Coraz mniej czasu do 67. Derbów Łodzi. Na piątkowej konferencji prasowej szkoleniowiec ŁKS-u, Kibu Vicuña, podkreślał, że nie musi nikogo specjalnie motywować przed tak ważnym meczem. Hiszpan zapewnił, że każdy chce wygrać w tak ważnym spotkaniu, z lokalnym rywalem, który jest liderem w tabeli.

O terminie spotkania:

– Dla mnie nie ma znaczenia czy grasz w piątek czy w niedzielę. Chyba nawet lepiej jest tak, bo masz więcej czasu na przygotowanie do meczu.

O zestawieniu ofensywy przy powracających po kontuzji piłkarzach:

– Mamy plan na mecz, ale dobrze, że Stipe wraca po kontuzji, dobrze, że Samu Corral wygląda coraz lepiej na każdym treningu, Ricardinho zaczyna grać, czy Maciek Radaszkiewicz gra i strzela bramki.

O tym czy trener jest przygotowany do zestawienia defensywy do walki z dobrze funkcjonującą ofensywą Widzewa:

– Piłka nożna jest płynna. Oczywiście, oni mają dobry moment ofensywny, ale my przygotowujemy mecz do gry w ataku, obronie, na tranzycję pomiędzy ofensywą i defensywą – na wszystko.

O tym czy zespół jest gotowy na walkę w środku pola z Tettehem:

Pracowałem z nim w Lechu, świetny człowiek oraz piłkarz. Nie chodzi tutaj tylko o walkę w jego przypadku, jest silny i dobry z piłką przy nodze. A walka będzie niezależnie od tego czy gra Tetteh czy nie gra.

O zgłoszeniu Kołby do I Ligi:

– Na razie z nami trenuje, jest możliwość, żeby pojawił się w kadrze meczowej.

O rywalu:

To drużyna, która dobrze zaczęła sezon. Zdobyli dużo bramek, mają wielu zawodników w ataku i są agresywni na boisku. Mają dobrych piłkarzy – Mattię Montiniego, Bartosza Guzdka, Tetteha, a w bramce solidnie prezentuje się Jakub Wrąbel. W każdej formacji Widzew ma groźnych zawodników.

O motywacji na spotkanie:

Przed takim meczem nikogo nie trzeba dodatkowo motywować. Motywacja jest cały tydzień – na treningu, na boisku, cały czas jest rozmowa o meczu. Bardzo ważna jest bycie skoncentrowany cały mecz. Kiedy oglądasz mecze Widzewa, można zauważyć, że nie zawsze są cały mecz lepsi od przeciwnika, ale od razu ma sytuację bramkową. 

Jak na analizę Widzewa wpływa brak Hanouska i Letniowskiego:

– Bardziej jestem skoncentrowany na naszej drużynie, teraz jest lepsza sytuacja kadrowa, ale był moment, gdzie do ostatniego momentu nie wiedzieliśmy kto będzie do naszej dyspozycji. Jest dwóch piłkarzy, którzy nie zagrają, ale wciąż przecież będą grać w jedenastu. My mieliśmy dużo piłkarzy kontuzjowanych, też zaczynaliśmy w jedenastu i byli zawodnicy, którzy na początku nie mieli dużo szans do gry w pierwszym składzie, a teraz są kluczowymi piłkarzami w naszej drużynie. Oni mają dużo możliwości – jest Tetteh, Mucha może grać w środku, był mecz, gdzie grali na dwóch napastników w formacji 5-3-2. Nie mam na to wpływu, jak będą grać, ale mam na to jak my chcemy grać. Ale oczywiście weźmiemy pod uwagę inne możliwości. 

O tym czy Widzew podchodzący w roli faworyta do meczu, może być atutem dla ŁKS-u:

– Dla mnie to czy jesteś czy nie jesteś faworytem nic nie daje. Jako faworyt nie zaczynasz z bonusową bramką. Tym bardziej, że w meczu derbowym nie ma faworytów – to jest inny mecz od wszystkich innych, one mają inne reguły.

O tym czy sztab analizował poprzednie derby rozgrywane na Widzewie:

Wczoraj oglądałem cały mecz. Grało w nich wielu naszych obecnych piłkarzy, ale także kilku Widzewa. Przede wszystkim dlatego to analizowałem, żeby zobaczyć, jak nasi piłkarze, a przecież wielu nadal gra w tej drużynie, reagowali na boisku w warunkach derbowych.

O tym czy trener obawia się, że Koprowski, jako Ełkaesiak, może nie utrzymać derbów na wodzy w derbach:

– Nie. Oczywiście, każdy gra i może popełnić błędy, ale to jest piłkarz, który dobrze kontroluje emocje. To jest ciekawe, bo czasem wygląda odwrotnie, ale jest inaczej. On jest bardzo skoncetrowany, agresywny, ale potem są sytuacje, które są ciekawe – jest w pełni skoncetrowany, rozgrywa akcję, a potem jest uśmiechnięty i rozmawia na przykład z przeciwnikiem. Oczywiście, dopiero zaczyna na wyższych poziomach rozgrywkowych, ale lubię takich piłkarzy, którzy niezależnie od tego w jakiej lidze grają to są tacy sami i grają na swoim poziomie.

O tym jak na postawę trenera wpływają doświadczenia derbowe z Indii:

– Każdy mecz jest inny. Na pewno będzie super mecz, super atmosfera, na takich spotkaniach chcesz być. Nie każdy może powiedzieć, że brał udział w czymś takim.

O wpływie kibiców ŁKS-u podczas derbów:

Cieszymy się, że na stadionie pojawią się kibice ŁKS-u. Będzie to dla nas dodatkowy i ważny impuls. Zawsze grasz dla kibiców. Chcemy grać dobrze, zrobić dobry wynik, ale lepiej grasz nawet w takim meczu na wyjeździe, niż jak w poprzednim sezonie kiedy wszystkie stadiony były zamknięte.

O największym atucie ŁKS-u:

Doświadczenie, zebrane przez drużynę w poprzednim sezonie i koncentracja. Widzę, że zespół jest mocno skoncetrowany na to spotkanie, wszystkim nam zależy, żeby wygrać to spotkanie.

O porównaniu kibiców ŁKS-u do kibiców drużyny, którą w Indiach prowadził trener:

– Nie możemy porównać tak tego, to jest inna kultura, wszystko się różni. Jestem ciekawy jak będzie, kiedy będzie zbudowany cały stadion. Jest jedna trybuna, a atmosfera jest bardzo dobra, super. Atmosfera jest specjalna, więc mam nadzieję, że kiedy będzie cały stadion będzie fantastycznie. 

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119