Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z GKS-em Katowice

Ełkaesiacy na inagurację nowego sezonu Fortuna 1. Ligi doznali porażki na Stadionie Króla z GKS-em Katowice 0:2. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami.

Dawid Arndt: Trudno aby bramkarz po meczu, w którym jego zespół stracił dwie bramki zachował ocenę wyjściową, choć trzeba przyznać, że w przypadku obydwu bramek nie było dużo winy po jego stronie, a przy tym kilkukrotnie uratował zespół przed porażką jeszcze większą liczbą bramek.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Marcel Wszołek: Nie był to dobry mecz w wykonaniu tego młodzieżowca. Zamieszany w stratę obydwu bramek (szczególności drugiej, kiedy przegrał pojedynek główkowy z zawodnikiem GieKSy), niepewnie wyglądający w obronie, a przy tym nie wnosił tyle w ofensywie, ile pokazywał w okresie przygotowawczym. Zdarzały mu się problemy z prostym przyjęciem piłki i rozegraniem jej z kolegami z zespołu.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Maciej Dąbrowski: Nie był bezpośrednio zamieszany przy straconych bramkach, choć przy pierwszej przy odrobinie szczęścia mógłby być w stanie jej zapobiec. Z duetu stoperów był tym, który częściej rozgrywał piłkę, rozrzucając ją po skrzydłach, choć nie zawsze były to celne podania.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Nacho Monsalve: Przy pierwszej bramce mógł ustawić się lepiej i przeciąć tę piłkę, przy drugiej nie był już bezpośrednio zamieszany. Momentami niepewny w obronie, a także w rozegraniu, przy wysokim pressingu GieKSy.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Bartosz Szeliga: Niewiele zmieniło się od poprzedniego sezonu – wciąż grając na lewej stronie defensywy nie pokazuje jakości, którą prezentował na prawej obronie w GKS-ie Tychy. Dość niepewny w obronie, choć momentami z przebłyskami w ofensywie, jednak ostatecznie nie zdały się one na wiele.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Władysław Ochronczuk: Pierwsza połowa w wykonaniu nowego defensywnego pomocnika ŁKS-u była dość obiecująca (choć był jednym z zawodników, którym nie udało się zablokować piłki przy pierwszej bramce). Nie bał się wejść w bezpośrednie starcie z rywalem, kiedy trzeba było przeciąć ich akcję, dość płynnie rozgrywał piłkę, jednak z biegiem czasu przygasał na boisku i w jego grze było widać więcej niedokładności.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Michał Trąbka: Kilka niedokładnych dośrodkowań czy prób strzału to mało, aby mówić o wkładzie w ofensywę ŁKS-u. Tak, jak stracił swoją formę po kontuzji na początku zeszłego sezonu, tak wciąż nie może jej odnaleźć. Podobnie, jak większość pomocników ŁKS-u, spowalniał kontrataki poprzez przytrzymywanie piłki i rozgrywanie jej na boki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Dawid Kort: Nowy pomocnik ŁKS-u nie błyszczał na murawie. Jeden z tych, którym najbardziej można było zarzucić spowalnianie gry ŁKS-u – mało było z jego strony odważnych podań prostopadłych, a więcej bezpiecznych zagrań do boku albo do tyłu. Trudno o dynamiczną grę ofensywną i szybkie kontrataki, grając w ten sposób.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Pirulo: Można mieć wrażenie, że jego grę na prawym skrzydle rozczytali już wszyscy w lidze. W sobotę zaprezentował dość standardowy wachlarz możliwości i nijak nie przełożyło się to na owocne akcje ŁKS-u w ofensywie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Bartosz Biel: Można powiedzieć, że dużo pracował na boisku i „zostawił serducho”, jednak efekt pozostaje ten sam – zero bramek ŁKS-u w sobotnim meczu. Nie było na pewno jego winą, że wiele dośrodkowań w pole karne szło właśnie na niego, gdzie przy jego wzroście trudno było powalczyć o górne piłki. Momentami brakowało mu dokładności i dobrego przyjęcia.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Nelson Balongo: Nowy napastnik ŁKS-u miał dość niewdzięczną rolę w sobotnim meczu – najczęściej musiał schodzić na boki albo do środka pola aby rozgrywać piłkę z resztą zespołu, ale nie dostawał praktycznie żadnych podań zwrotnych w pole karne rywali, tak aby móc oddać celny strzał. Miał jedną taką sytuację, jednak tam dość pechowo się potknął.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Kamil Dankowski: Pozytywna zmiana na prawej stronie defensywy. Lepiej współpracował z zawodnikami ofensywnymi, a przy tym wyglądał pewniej w obronie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Kelechukwu Ibe-Torti: Najlepszy zawodnik biało-czerwono-białych w sobotnim spotkaniu. Jego wejście dało ŁKS-owi dużo dynamiki na lewym skrzydle, nie bał się wchodzić w pojedynki z rywalami i wypracowywać sobie przewagę dryblingiem. Od momentu jego pojawienia się na murawie, jeśli coś dzialo się pod bramką katowiczan, to najczęściej on był w to zamieszany.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Mateusz Kowalczyk: Kolejna dość pozytywna zmiana, dał sporo energii i dynamiki statecznemu środkowi pola ŁKS-u. Kiedy miał piłkę to zagrywał ją do przodu i szedł z akcją, czy to próbując odciągnąć rywali i stworzyć miejsce jednemu z kolegów, czy to samemu próbując zrobić przewagę z piłką.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Maciej Radaszkiewicz: Oddał jeden strzał głową po dośrodkowaniu, zmuszając golkipera rywali do interwencji, jednak oprócz tego nie udało mu się zrobić wiele w czasie, który otrzymał na boisku.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Javi Moreno: W krótkim czasie, jaki otrzymał od trenera, nie udało mu się dać wiele ŁKS-owi.

Fot. Łukasz Żuchowski