Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kibu Vicuña: Kiedy nie zdobywamy trzech punktów ja nie mogę być zadowolony

Piątkowym wieczorem piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają ze Stomilem Olsztyn. Chwilę przed wyjazdem do Olsztyna na pytania dziennikarzy odpowiadał opiekun „Rycerzy Wiosny”.

O grze Piotra Janczukowicza od pierwszej minuty:

– Zawsze jest taka możliwość. Stipe moim zdaniem zagrał w Kielcach dobry mecz, choć co prawda nie miał sytuacji bramkowej. Piotrek też dobrze trenuje. Jesteśmy zadowoleni ze Stipe i Piotrka i jest nawet taka możliwość, jak kończyliśmy mecz z Koroną, kiedy byli razem na boisku. Zobaczymy jutro.

O alternatywach na zastąpienie Maksa Rozwandowicza:

– Mamy rożne możliwości. Jest Jan Kuźma, jest Jakub Tosik, też może być Oskar Koprowski. Mamy też możliwość, żeby na środku zagrali Mikkel, Trąbi czy Pirulo. Próbowaliśmy już różnych wariantów.

O tym jak blisko kadry meczowej są Mikołaj Lipień i Dariusz Gmosiński:

– To są piłkarze, którzy trenowali z nami cały tydzień. Tylko dzisiaj nie trenowali, dlatego że druga drużyna ma jutro mecz i oni będą grać z drugą drużyną. Jedną rzeczą jest filozofia klubu, ale każda drużyna ma inne detale i są piłkarze, którzy mają różne atuty. W piłce nożnej od rana do południa sytuacja zawsze jest inna. Darek był już na przykład dwa razy w 20 meczowej.

O boiskowej pozycji Oskara Koprowskiego:

– To jest piłkarz, który może grać na różnych pozycjach. Dla mnie to jest plus. Oskar może grać jako lewy obrońca, jako defensywny pomocnik, nawet jako stoper. Dla nas to jest więcej możliwości.

O motywacji drużyny na mecz z ostatnim zespołem tabeli:

– Po pierwsze – my szanujemy każdego przeciwnika. A Stomil Olsztyn to drużyna, która nie jest pierwszy sezon w 1. Lidze, mają też piłkarzy z doświadczeniem z ekstraklasy. Arka wygrała z nimi mecz w doliczonym czasie, Korona Kielce wygrała po karnym. I w każdym meczu Stomil miał sytuacje bramkowe. My gramy o 3 punkty.

O tym, w którym meczu trener był najbardziej zadowolony z drużyny:

– ŁKS jest drużyną, która każdy mecz gra o 3 punkty i kiedy nie zdobywamy 3 punktów ja nie mogę być zadowolony, to po pierwsze. Ale paradoksalnie jest sytuacja, w których mecze z Tychami i Koroną są spotkaniami, w których graliśmy dużo lepiej od przeciwników, ale nie wygraliśmy. Oczywiście zawsze możesz grać lepiej, zawsze. I zawsze możesz być skuteczniejszy. Graliśmy 5 meczów i dla mnie w każdym byliśmy lepsi od rywala, ale mamy 8 punktów, a nie 15. Czyli to co zrobiliśmy nie było wystarczające.

O mocnych punkach Stomilu:

– Stomil zaczynał sezon z jedną strukturą taktyczną i trzeci mecz gra już w innej. Mają 3 obrońców w fazie ofensywnej, 5 w fazie defensywnej. W każdym meczu grają też inaczej, w niektórych się cofają i czekają na kontra, a są meczu w których grają wysokim pressingiem. Mają szybkie przejście z obrony do ataku. Musimy grać to co trenowaliśmy w tym tygodniu i wtedy osiągniemy dobry wynik.

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0