Polki awansowały do fazy pucharowej Mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski siatkarek awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Europy! Duża w tym zasługa siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego, które są ważnym elementem kadry!

Przez fazę grupową Polki przeszły niemalże jak burza. Na 5 rozegranych spotkań wygrały cztery, jednak raz musiały uznać wyższość rywalek – w środowym meczu z gospodyniami z Bułgarii. Kolejno jednak podopieczne Jacka Nawrockiego odprawiły Niemki (3:1), Greczynki (3:0), Czeszki (3:1) oraz Hiszpanki (3:0).

Duża w tym zasługa siatkarek powołanych z ŁKS-u Commercecon Łódź – Klaudia Alagierska była podstawową środkową w meczach grupowych, a Martyna Grajber dawała bardzo dobre zmiany. Obie „Łódzkie Wiewióry” bez wątpienia były ważnymi elementami zespołu.

W 1/8 Mistrzostw Europy Polki zagrają z Ukrainą. Mecz wstępnie zaplanowano na 29 sierpnia w bułgarskim Płovdiv.

fot. Polska Siatkówka