Siatkówka

Kamila Witkowska na dłużej w ŁKS-ie Commercecon Łódź!

Powoli ŁKS Commercecon Łódź kończy kompletowanie swojej kadry. W piątkowy wieczór ogłoszono przedłużenie umowy z Kamilą Witkowską, utalentowaną środkową, która w zeszłym sezonie znalazła się w TOP 3 najlepiej blokujących zawodniczek w TAURON Lidze. 

Witkowska w poprzednim sezonie pokazała się z dobrej strony łódzkiej publiczności. W sezonie 2021/2022 uplasowała się na 2. miejscu w rankingu najlepiej blokujących TAURON Ligi. Wystąpiła w 27 meczach ligowych, zdobywając w nich 271 punktów, w tym 10 z zagrywki i aż 90 blokiem. Zanotowała jednocześnie wysoką skuteczność w ataku, która w przekroju całego sezonu wyniosła 54,11%. Jej dobra dyspozycja była jedną z podstaw wywalczenia brązowego medalu Mistrzostw Polski w poprzednim sezonie.

Sama zawodniczka w rozmowie z mediami klubowymi nie ukrywała, że choć w Łodzi oczekiwania były w zeszłym sezonie nieco większe, tak wciąż jest zadowolona z brązowego medalu – Każdy medal smakuje dobrze, ale ten był uwieńczeniem naprawdę ciężkiego sezonu pod wieloma względami – przyznała. – Jednak ja patrzę pozytywnie i super było to, że stworzyliśmy fajny zespół, być może, który było stać na więcej niż brąz, ale czasami tak bywa w sporcie. Ja się bardzo cieszę, że zdobyliśmy brązowy medal i to jeszcze w derbach. Bo pewnie wszyscy kibice ŁKS-u wiedzą, że przy tak wypełnionych i głośnych trybunach medal smakował wyśmienicie.

Teraz, z nowym trenerem i nieco odświeżonym składem, ełkaesianki będą chciały powalczyć o wyższe cele w TAURON Lidze, ale i pokazać się z dobrej strony w Lidze Mistrzyń – Chętnie sama zobaczę, jak to wszystko będzie wyglądać. Sezon zapowiada się obiecująco, ale ja nie lubię wyrokować – podkreśla Kama. – Mam nadzieję, że doświadczenie trenera i każdej z nas pozwoli stworzyć zespół, który będzie cieszył oko każdego kibica. Liga Mistrzyń na pewno będzie dużym sprawdzianem i liczę na to, że pokażemy się z dobrej strony. W porównaniu do polskiej ligi jest to często spotkanie się z dużo mocniejszymi drużynami, a takie mecze pozwalają rozwijać się i nabierać doświadczenia. Życzę sobie, drużynie i kibicom, żebyśmy wspólnie stworzyli kolejny rok pięknej ŁKS-owej historii.

Aktualnie Witkowska przygotowuje się do Mistrzostw Świata, jako jedna z sześciu ełkaesianek w reprezentacji Polski i pozwoliła sobie na zdradzenie kulis pracy reprezentacji – Właśnie jesteśmy w najcięższym okresie przygotowawczym. Sporo się dzieje. Pracujemy nad siła, wytrzymałością i techniką indywidualna. Łącznie przygotowania będą trwały 8 tygodni i z biegiem tego czasu trening będzie się zmieniał – opowiedziała. – Na pewno będziemy schodzić z obciążeń, a więcej uwagi przywiązywać do zgrywania się i wypracowywania najlepszych rozwiązań. Pojawią się też mecze sparingowe, które pozwolą nam zobaczyć co jeszcze musimy przepracować. Ale to już następny etap przygotowań. Na pewno trener Lavarini lepiej by to wszystko opisał ze szczegółami. Można wiele się przy nim nauczyć. Mam nadzieje, że tutejsze zebrane doświadczenie i przepracowane godziny pod okiem trenera Lavariniego przełożą się na sezon ligowy w ŁKS-ie.

Kama, cieszymy się, że zostajesz na pokładzie biało-czerwono-białej Łodzi, trzymamy kciuki za twoje występy w barwach ŁKS-u!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119