Piłka Nożna

Hej hej tu USA! Amerykański inwestor wchodzi do ŁKS!

Od dawna w łódzkich kuluarach toczą się dyskusje na temat nowego inwestora w Łódzkim Klubie Sportowym. Cała biało-czerwono-biała Łódź żyła tym w ostatnich dniach, a nam udało się dowiedzieć kto dołączy niebawem do klubu. Inwestorem nie będzie Sabri Bekdas, o którym w miniony weekend było głośno w łódzkich mediach.

W ostatnich dniach pojawiały się niestworzone historie, odnośnie nowego inwestora. „Express Ilustrowany” i „Łódzki Sport” prześcigały się w informowaniu, ale podawały niesprawdzone i nieprawdziwe informacje. Sabri Bekdas nie będzie nowym udziałowcem w Łódzkim Klubie Sportowym – choć oba portale, o tym informowały, w minioną sobotę. W ŁKS-ie nigdy nie było tematu tego tureckiego biznesmena.

Według naszych informacji, nowymi inwestorami w Łódzkim Klubie Sportowym będzie rodzina Platkow, na czele z Robertem Platkiem. Amerykanin ma bogate doświadczenie w piłce nożnej. Wraz ze swoją rodziną jest właścicielem włoskiego klubu z Serie A, Spezii Calcio, w którym występuje trzech Polaków – Arkadiusz Reca, Jakub Kiwior oraz Bartłomiej Drągowski. Rodzina Platkow kupiła udziały tego klubu od Gabriele Volpiego za 24 miliony euro. Prezesem zarządu Spezii jest, brat Roberta – Philip.

Biznesmeni polskiego pochodzenia, są też właścicielem portugalskiego klubu – Casa Pia. Od momentu przejęcia lizbońskiego klubu przez Platków, ten awansował do tamtejszej ekstraklasy i obecnie zajmuje fantastyczne 5. miejsce w tabeli. Wcześniej 58-latek miał też udziały w duńskim SønderjyskE, ale je sprzedał.

Robert Platek dorobił się swojego majątku, dzięki współpracy z rodziną Michaela Della (według „Forbesa” 19. najbogatszego człowieka świata w 2019 roku), czyli w skrócie – założyciela firmy „Dell”. Nowy inwestor w ŁKS, od 2002 roku jest partnerem w firmie inwestycyjnej MSD Capital. W przeszłości rodzina Platków, udzielała pożyczek angielskim klubom – takim jak, Southampton, Burnley, Derby County czy Sunderland. Według włoskiego Sky Sport, majątek Amerykanina oscyluje w granicach 2 miliardów dolarów. 

Wszystko wskazuje na to, że nad al. Unii 2 w końcu wyszło słońce i nowy inwestor pomoże wyprowadzić klub na prostą. Oficjalne ogłoszenie współpracy powinno mieć miejsce w najbliższych dniach, być może na dzisiejszej wigilii klubowej, która rozpocznie się o 19.08. Szczegóły finansowe i organizacyjne całej operacji mamy poznać dopiero w marcu, gdy zakończą się procesy prawne.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119