NewsPiłka NożnaTransfery

Jowin Radziński na testach w Wigrach Suwałki

Okno transferowe oznacza nie tylko transfery definitywne zawodników z klubu i do klubu, ale także wypożyczenia perspektywicznych zawodników. Jak podały klubowe media do takowego przymierzany jest Jowin Radziński, aktualnie przebywający na testach w Wigrach Suwałki.

Utalentowany boczny obrońca dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego we wrześniu 2020 roku. Jowin przeprowadził się do Łodzi z Warszawy, gdzie grał w Polonii, której barwy wciąż reprezentuje jego brat – Junior Radziński. Sezon spędził w drugim zespole ŁKS-u, w którym był ważnym elementem drużyny, która ostatecznie wywalczyła awans do III Ligi.

W przeciwieństwie do wielu kolegów z drużyny, klub zamiast ogrywać zawodnika w III Lidze zdecydował się na wypożyczenie go do zespołu znajdującego się w wyższej klasie rozgrywkowej. Jowin aktualnie przebywa na testach w II-ligowych Wigrach Suwałki i jeśli przejdzie je pomyślnie, dołączy do tej drużyny na zasadzie wypożyczenia.

Ogrywanie młodych zawodników w II-ligowych zespołach nie jest nowością w Łódzkim Klubie Sportowym. Ścieżkę tę przetarł Jan Sobociński, który spędził jedną rundę w Gryfie Wejherowo, a także Oskar Koprowski, który również reprezentował na wypożyczeniu barwy pomorskiego klubu, a także Legionovii Legionowo.

Fot. Lens Strong

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0