Mateusz Jastrzembski nowym zawodnikiem Akademii ŁKS!

Wydaje się, że temat wzmocnień pierwszego zespołu został zamknięty, jednak cały czas poszukuje ich druga drużyna, która szykuje się do rozgrywek III Ligi. Nowym zawodnikiem Akademii ŁKS został Mateusz Jastrzembski, utalentowany pomocnik ściągnięty z Rozwoju Katowice. 

Nowy zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego, Mateusz Jastrzembski, jest ofensywnym pomocnikiem, występującym często na pozycji „10”. Charakteryzuje się dobrą techniką, kreatywnością oraz zmysłem do gry jeden na jednego.

Jestem ofensywnym pomocnikiem. W Rozwoju Katowice pełniłem przede wszystkim rolę pomocnika rozgrywającego piłkę, kogoś w rodzaju wolnego elektronu, często „rozdzielającego” piłki na boki. W tej strefie boiska zawsze czuję się najlepiej i w tej także jest moim zdaniem najwięcej wolnego miejsca. Do tego na tej pozycji mogę otrzymać piłkę od obrony, od kolegów z pomocy lub ataku, a następnie zrobić z niej użytek – powiedział klubowym mediom nowy nabytek ŁKS-u.

Jastrzembski przychodzi do Akademii ŁKS-u z IV-ligowego Rozwoju Katowice. W barwach śląskiego klubu przede wszystkim występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 oraz Superligi Śląskiej A1, gdzie grał z 2 lata starszymi zawodnikami. W minionym sezonie pojawił się również 12 razy na boiskach IV Ligi.

Występy nowego nabytku ŁKS-u nie umknęły również uwadze Polskiego Związku Piłki Nożnej, przez co Jastrzembski był powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski U-15.

Fot. ŁKS Łódź