Mecz Pucharu Polski się odbędzie? Piłkarze Unii w czwartek przejdą badania

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w poniedziałek wznowili treningi i są gotowi do sobotniego spotkania Totolotek Pucharu Polski z Unią Janikowo. O tym czy mecz się odbędzie zadecydują czwartkowe testy przeprowadzone u zawodników trzecioligowca. 

Wznowili treningi

Łodzianie w poniedziałek wrócili do zajęć, ale w treningu nie uczestniczyło 12 zawodników (sześciu zakażonych koronawirusem oraz sześciu, którzy musieli powtórzyć badania). Po otrzymaniu pozytywnych wiadomości ta druga szóstka piłkarzy jest już do dyspozycji trenera Stawowego i przygotowuje się do meczu z Unią. We wtorek zaplanowano dwa treningi , a w środę, czwartek i piątek piłkarze będą trenować raz dziennie na zielonej murawie.

Badania piłkarzy z Janikowa

W czwartek badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przejdą zawodnicy Unii Janikowo. Jeśli wypadną one pozytywnie to mecz powinien się odbyć bez żadnych problemów. Jeśli tak się stanie to łodzianie wyjdą w końcu na murawę po 21 dniach przerwy.

Bez sześciu na Unię

Sztab szkoleniowy Łódzkiego Klubu Sportowego będzie musiał sobie poradzić bez sześciu zawodników, którzy obecnie borykają się z wirusem i przebywają w domowej izolacji. Miejmy nadzieję, że pozostali zawodnicy z szerokiej kadry „Rycerzy Wiosny” godnie ich zastąpią i ŁKS awansuje do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Polski.

Zmiana godziny

Mecz 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski miał się odbyć w sobotę 31 października punktualnie w południe, ale nastąpiła zmiana. Jeśli spotkanie dojdzie do skutku to pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi w Janikowie o 13:00.