NewsPiłka NożnaTransfery

Husein Balić nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego!

Czas kontynuować transferową ofensywę! Nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego został Husein Balić, austriacki lewoskrzydłowy. Dwudziestosiedmiolatek podpisał z klubem półtoraroczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Husein Balić to doświadczony austriacki gracz. Na szczeblu rodzimej Bundesligi rozegrał 150 spotkań, w których zanotował 17 bramek i 18 asyst. Przez zdecydowaną większość kariery związany był z LASK, które okazało się przepustką do europejskich pucharów. Trzy sezony gry Balicia w Lidze Europy, przełożyły się na 10 spotkań i dwie bramki, z kolei 6 meczów w Lidze Konferencji Europy to kolejne dwie bramki.

Austriak zadebiutował również w narodowych barwach, ale przygoda nie potrwała długo. Zakończyła się na jednym występie w meczu towarzyskim w 2020 roku.

Balić jest uniwersalnym graczem. Może obsłużyć każdą pozycję w ofensywie oraz lewą stronę obrony. Najczęściej grywał jednak jako lewoskrzydłowy i najprawdopodobniej to będzie jego rola w biało-czerwono-białych barwach.

Do Łodzi Balić trafia jako zawodnik na zakręcie kariery. W bieżącym sezonie rozgrał zaledwie 234 minuty, w tym 7 w Lidze Europy. Z ŁKS-em podpisał umowę do końca sezonu 2024/25 z opcją przedłużenia jej na kolejne 12 miesięcy.

Husein, witaj w biało-czerwono-białej rodzinie! Życzymy jak najwięcej udanych spotkań w barwach „Reprezentacji Łodzi”!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119