Piłka Nożna

Guima zakończył sezon. Academica bez awansu

Wypożyczony do portugalskiej Academiki Coimbra, Ricardo Guima zakończył niedawno sezon. Drużynie pomocnika nie udało się awansować do Liga NOS, a przyszłość zawodnika nadal nie jest znana.

Czwarte miejsce w tabeli

Academica Coimbra przez większość sezonu 2020/21 znajdowała się w strefie premiowanej awansem do Liga NOS. 22 lutego drużyna Guimy była nawet liderem, ale w następnych siedmiu spotkaniach zdobyła tylko sześć punktów i spadła na czwarte miejsce. Ostatecznie właśnie na tej pozycji zespół Academiki zakończył rozgrywki. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowały Estoril, Vizela oraz po barażach Arouca.

Pewny punkt zespołu

Guima przez cały sezon był podstawowym zawodnikiem zespołu z Coimbry. 25-latek rozegrał w sezonie 2020/21, 29 spotkań w lidze. Zdobył w nich dwa gole i zaliczył jedną asystę. W całej kampanii opuścił pięć spotkań. Dwa z powodu nadmiaru żółtych kartek, a trzy przez uraz. Ricardo zdobył bramki w dwóch ważnych spotkaniach, które zakończyły się triumfami Academiki (1:0 z Varzim oraz 2:1 z Cova Piedade). Sędziowie ośmiokrotnie karali pomocnika żółtymi kartkami oraz raz czerwoną.

Jaka przyszłość Portugalczyka?

Ricardo ma nadal ważny kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym, który obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, ale nieoficjalnie wiadomo, że umowa jest ważna o rok dłużej. Miało być to warunkiem wypożyczenia Guimy do Academiki – o czym wspominał prezes Tomasz Salski w styczniowej „Strefie Kibica”. Nie ma jeszcze żadnych informacji czy piłkarz będzie bronił barw ŁKS w nowym sezonie, ale są na to szanse.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119