Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

ŁKS zgłosił kadrę na sezon 2021/22

Łódzki Klub Sportowy zgłosił w systemie Extranet Polskiego Związku Piłki Nożnej, zawodników do rozgrywek Fortuna 1. ligi, w sezonie 2021/22. W kadrze zespołu prowadzonego przez Kibu Vicuñę znalazło się 27 piłkarzy.

Wśród graczy zgłoszonych do rozgrywek nie zabrakło nowych nabytków – Jana Kuźmy, Stipe Juricia, Javiego Moreno, Bartosza Szeligi, Marka Kozioła oraz Nacho Monsalve. Na liście zgłoszeniowej jest również młody skrzydłowy – Dariusz Gmosiński.

Na ten moment nie uprawnieni do rozgrywek są Ricardinho, Jan Sobociński oraz Kelechukwu Ibe-Torti. Brazylijczyk i tak nie mógłby wystąpić w spotkaniu z GKS-em Tychy, ponieważ leczy uraz. Do dyspozycji trenera będzie dopiero za około dwa tygodnie.

Lista piłkarzy ŁKS zgłoszonych do Fortuna 1.ligi w systemie Extranet: 

Bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Michał Kot, Marek Kozioł

Obrońcy: Adrian Klimczak, Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Kamil Dankowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Mateusz Bąkowicz, Adam Marciniak 

Pomocnicy: Maciej Wolski, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Javi Moreno, Ricardo Guima, Piotr Gryszkiewicz, Michał Trąbka, Pirulo, Jan Kuźma, Jakub Tosik, Maksymilian Rozwandowicz, Dariusz Gmosiński

Napastnicy: Samu Corral, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić