Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Przegląd Sportowy: Mateusz Kowalczyk ma trafić do ŁKS

Według najnowszych doniesień Przeglądu Sportowego, Łódzki Klub Sportowy niebawem dokona pierwszego transferu. Do klubu z alei Unii ma trafić niezwykle utalentowany, Mateusz Kowalczyk z Ząbkovii Ząbki. 

Mateusz Kowalczyk jest uznawany za jeden z największych talentów na Mazowszu. W sezonie 2020/21 regularnie występował w seniorskim zespole Ząbkovii w IV lidze i pomógł w wywalczeniu awansu do III ligi. Młodzieżowiec występuje na pozycji pomocnika.

Zawodnik był od dawna na radarach wielu klubów, w tym ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Przez ostatni miesiąc był wnikliwie obserwowany i analizowany przez skautów Jagi, ale do gry wkroczył ŁKS i według „Przeglądu Sportowego” przekonał zawodnika do podpisania kontraktu. Transfer ma zostać sfinalizowany w najbliższych dniach.

O umiejętnościach 17-latka, ŁKS mógł niedawno przekonać się na własnej skórze. Kowalczyk w barwach Ząbkovii wystąpił w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-17. Jego zespół w dwumeczu wbił ełkaesiakom dziewięć goli, z czego sześć było autorstwa właśnie Mateusza Kowalczyka.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119