Oceny piłkarzy po meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza

W piątkowy wieczór piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w niezwykle emocjonującym meczu pokonali lidera tabeli i zapewnili sobie prawo gry w barażach. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Wskoczył do bramki kosztem kontuzjowanego Arndta, ale nie zaliczy tego meczu do udanych. Przy pierwszej bramce dla gości po juniorsku przepuścił piłkę między rękoma. Przy rzucie karnym źle wyczuł intencje strzelającego. Zaliczył sporo niedokładnych podań. Po meczu niepotrzebnie się zagotował i wdał się w dyskusję z kibicami.

Ocena: 4

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,70

Kamil Dankowski: Główny piekarz piątkowego wieczora. Zaserwował Michałowi Trąbce dwa ciasteczka, z których padły dwie bramki. Prawy obrońca oprócz tego był niezwykle aktywny w ofensywie i całkiem pewny w defensywie. Pod koniec meczu po jego faulu sędzia podyktował rzut karny, jednak sam Dankowski nie popełnił w tej akcji większego błędu, a faul był mocno naciągany.

Ocena: 8

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,68

Carlos Moros Gracia: Hiszpański stoper, jak nas do tego przyzwyczaił, zaprezentował się solidnie w trakcie piątkowego meczu. Mógł zachować się lepiej przy pierwszej bramce Termaliki, zdarzało mu się być spóźnionym przy kontratakach rywala, ale swoje winy częściowo odkupił przy rzucie karnym dla ŁKS-u w końcówce meczu, gdyż to on był faulowany przez Biedrzyckiego.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,17

Adam Marciniak: Wystąpił na środku obrony i w pierwszych fazach meczu nie był najpewniejszym punktem defensywy. Im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej Marciniak przyzwyczajał się do tej pozycji i wyglądał coraz lepiej. Często jednak łamał linie spalonego i miał kłopoty w pojedynkach biegowych z rywalami.

Ocena: 5

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,36

Adrian Klimczak: Wyglądał nieco gorzej niż jego vis-a-vis. Próbował zdziałać coś w ofensywie, ale lepiej prezentował się w obronie.

Ocena: 5

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,03

Maksymilian Rozwandowicz: Podstawowy defensywny pomocnik ŁKS-u, jak zawsze nie bał się oddać strzału z dystansu, jeden z nich zmusił Loskę do sparowania piłki na rzut rożny. Oprócz tego raczej widzieliśmy go bliżej własnej bramki, zabezpieczającego środek pola.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,14

Antonio Dominguez: Przegląd pola, którym dysponuje Dominguez w piątkowym meczu był wręcz imponujący. Hiszpan był w stanie dojrzeć wolnego kolegę i posłać mu piłkę w punkt. Nie bał się również oddać strzału z dystansu, co potrafiło przysporzyć Losce nieco problemu.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,48

Michał Trąbka: Główny aktor piątkowego meczu. Był aktywny w ofensywie, dużo pressował i dobrze wyglądał przy odbiorze piłki. Strzelił dwie bramki, choć jego dorobek mógł być większy, gdyby w sytuacji sam na sam Loska nieco gorzej interweniował.

Ocena: 8

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,19

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Pirulo: Standardowo dla siebie próbował kreować grę ofensywną kolegów. Dobrze współpracował z Dankowskim i Ricardinho na prawej stronie, co pomagało ełkaesiakom w grze. Próbował oddawać uderzenia z dystansu, które mogły narobić nieco zamieszania pod bramką Termaliki. Nieoczekiwanie zmieniony przez Wolskiego.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,47

Piotr Gryszkiewicz: Chyba najsłabszy z całej układanki ofensywnej ŁKS-u. Nie można mu jednak oddać, że nie próbował. Dobrze pokazywał się na skrzydle, dając możliwość zagrania na wolne pole. Mógł wpisać się nawet na listę strzelców, jednak skiksował stojąc przed niemalże pustą bramką.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,71

Ricardinho: Brazylijczyk w tym spotkaniu po raz kolejny pokazał, że nie jest typową „dziewiątką”. Schodził często na boki, szukając okazji do zagrania piłki do kolegów, co jednocześnie sprawiało, że brakowało napastnika w polu karnym. Próbował dobić piłkę sparowaną przez Loskę „nożycami”, ale to mu się nie udało. Miewał również problemy z pojedynkami biegowymi z zawodnikami Słoników.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,29

Łukasz Sekulski: Po wejściu na boisko próbował kreować grę i szukać bramki. Często cofał się poza pole karne rozgrywając piłkę z pomocnikami. W najważniejszym momencie meczu wytrzymał ciśnienie i pewnym strzałem z rzutu karnego dał ełkaesiakom ważne trzy punkty.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,46

Maciej Wolski: Trener Pogorzała zdecydował się wpuścić go w miejsce Pirulo, ale zawodnik, którego w tym sezonie raczej widywaliśmy na prawej obronie nie pokazał zbyt wiele. Zaliczył kilka strat, a przy tym nie udało mu się wiele osiągnąć w ofensywie.

Ocena: 5

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,03

Przemysław Sajdak: Przebywając na boisku zaliczył kilka strat, ale i też kilka dobrych podań.

Ocena: 4

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,32

Dragoljub Srnić: Po wejściu na boisko przybrał rolę łącznika pomiędzy defensywą i ofensywą. Jako najbardziej cofnięty ełkaesiak starał się dorzucać piłki w pole karne. Po jednym takim dośrodkowaniu w polu karnym padł Carlos Moros Gracia, a sędzia wskazał na jedenasty metr.

Ocena: 5

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,55

Tomasz Nawotka: Spędził na boisku zaledwie kilka minut i nie zdołał w tym czasie pokazać niczego szczególnego.

Ocena: 4

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,12

Marcin Pogorzała: Nowy szkoleniowiec Łódzkiego Klubu Sportowego ma za sobą naprawdę udany debiut. Zestawienie personalne i dobór taktyki na mecz spowodowały, że długimi fragmentami to „Rycerze Wiosny” mieli przewagę nad wyżej notowanym rywalem. Pogorzała miał również nosa do zmian – odważnie ściągnął z boiska Pirulo i Ricardinho, czy wprowadził Srnicia i Sekulskiego, którzy mieli wkład w trzecią bramkę.

Ocena: 10

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 10,0

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport