Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Bąkowicz i Koprowski w pierwszym zespole

Przed startem sezonu 2021/22 doszło do kilku istotnych zmian w kadrze Łódzkiego Klubu Sportowego. Oprócz transferów są też rotacje wewnątrzklubowe. Do pierwszego zespołu przesunięci zostali Oskar Koprowski oraz Mateusz Bąkowicz.

Mateusz Bąkowicz i Oskar Koprowski wyróżniali się w minionych rozgrywkach IV ligi i w ramach nagrody za świetny sezon zostaną w pierwszym zespole prowadzonym przez Kibu Vicuñę. Pojadą też na obóz do Woli Chorzelowskiej. W sezonie 2020/21 zaliczyli po jedynym występie w Fortuna 1. lidze.

Bąkowicz, który trafił rok temu do ŁKS-u z Lechii Tomaszów Mazowiecki jest nominalnym prawym obrońcą i jeszcze przez przynajmniej rok będzie miał status młodzieżowca.

Koprowski jest już szerzej znany łódzkiej publiczności, bo jest w klubie od wielu lat i debiutował w ŁKS-ie, w sezonie 2016/17, w Okręgowym Pucharze Polski. Sezon później zaliczył kilka występów w II lidze, za kadencji Wojciecha Robaszka. W poprzednim sezonie był zawodnikiem rezerw, ale bardzo często pojawiał się na treningach pierwszego zespołu. Zaliczył nawet jeden występ, w prestiżowym spotkaniu z Arką Gdynia. „Osa” może występować na kilku pozycjach. Dobrze czuje się jako defensywny pomocnik, ale też często gra jako środkowy lub lewy obrońca.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119