Piłka Nożna

Ełkaesiacy rozpoczynają Mistrzostwa Europy U-19

Już w poniedziałek rozpoczną się piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 19. Osiem reprezentacji narodowych w tym Polska, będzie walczyć o tytuł mistrza na Malcie. Polacy w grupie A zmierzą się z Portugalią, Maltą oraz Włochami. W grupie B znalazły się natomiast Hiszpania, Islandia, Grecja i Norwegia. Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do półfinałów, które odbędą się 13 lipca. Finał zostanie rozegrany 16 lipca na Stadionie Narodowym w Ta’Qali.

Polscy piłkarze, aby znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu, musieli przejść przez dwustopniowe eliminacje. W pierwszej fazie reprezentanci Polski zmierzyli się w grupie z Bośnią i Hercegowiną, Estonią i Włochami. Po zwycięstwach nad dwoma pierwszymi zespołami, w obu przypadkach w stosunku 2:0 i porażce 0:1 z kadrą „Azzurich”, Polacy z pierwszego miejsca w grupie awansowali do drugiej fazy. W niej spotkali się z Izraelem, Serbią i Łotwą. Po zaciętych bojach, remisach 1:1 z Izraelem i 2:2 z Serbią oraz wygranej 3:0 z Łotyszami z pięcioma punktami reprezentacja Polski zapewniła sobie prawo udziału w turnieju finałowym.

W kadrze Polski na turniej znalazło się dwóch piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego, Aleksander Bobek i Mateusz Kowalczyk. Bobek do tej pory w kadrze do lat 19 zagrał dwukrotnie w spotkaniach towarzyskich z Niemcami i z Portugalią, oba zakończyły się porażkami „biało-czerwonych” odpowiednio 3:0 i 0:2. Kowalczyk natomiast rozegrał trzy mecze, wszystkie w pierwszej fazie eliminacji, dodatkowo „Kowal” zdobył bramkę w wygranym 2:0 meczu przeciwko Bośni i Hercegowinie.

Występ na EURO U-19 już jest ogromnym sukcesem, ale podopieczni trenera Brosza chcą zdecydowanie więcej. Wcześniej tylko dwa razy (2004 i 2006) Polska wystąpiła na tej imprezie, w obu przypadkach nie udało się wyjść z grupy.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w fazie grupowej

3 lipca, poniedziałek 18:00

Polska – Portugalia

6 lipca, czwartek 21:15

Polska – Malta

9 lipca, niedziela 18:00

Polska – Włochy   

Olek, „Kowal” – trzymamy kciuki za jak najlepszy występ!

Fot. Łączy Nas Piłka


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119