Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Prezes zapewnia: Kontrakt Sobocińskiego przedłużony!

Prezes Łódzkiego Klubu Sportowego Tomasz Salski poinformował, że kontrakt Jana Sobocińskiego został przedłużony.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej z kibicami w której uczestniczyli Tomasz Salski, trener Kazimierz Moskal oraz zawodnicy pierwszego zespołu Arkadiusz Malarz i Jan Grzesik nie zabrakło ciekawych pytań dotyczących klubu. Jedno z nich dotyczyło przyszłości Jana Sobocińskiego, którego umowa wygasała 30 czerwca 2020 roku.

Kibice ŁKS martwili się o przyszłość stopera łodzian, ale prezes ich uspokoił. – Kontrakt Janka Sobocińskiego jest dłuższy niż do czerwca 2020 roku – stwierdził Salski.

W związku z tym klubowi nie grozi podobna sytuacja jaka obecnie ma miejsce w Piotrem Pyrdołem i Sobociński zostanie przy Alei Unii na dłużej, choć nie wiadomo do kiedy obowiązuje nowy kontrakt.

Przy odejściu z ŁKS Pyrdoła klub zostaje tylko z jednym doświadczonym młodzieżowcem – Janem Sobocińskim, ale ełkaesiacy zamierzają postawić również na innych młodych piłkarzy z klubu, którzy grali w tym sezonie mniej lub w ogóle.

Oprócz Janka w kadrze pierwszego zespołu mamy jeszcze czterech młodzieżowców: Adama Ratajczyka (3 występy – 14 minut w tym sezonie), Przemysława Sajdaka (0 występów – 6 razy w kadrze meczowej), Dawida Arndta (0 występów – 3 razy w kadrze meczowej) i Artura Sójkę (0 występów – 0 razy w kadrze meczowej).

Łódzki Klub Sportowy chce stawiać na swoich wychowanków i w związku z tym kolejni piłkarze z akademii pojawiają się na treningach pierwszego zespołu. W czwartek z drużyną trenera Moskala trenowali: bramkarz Dawid Rosiak, obrońcy Michał Karlikowski i Mieszko Lorenc oraz pomocnicy Jakub Piela i Piotr Tazbir. Niewykluczone, że któryś z tych piłkarzy znajdzie się w samolocie na zgrupowanie do tureckiego Side.