ŁKS wyjeżdza do Turcji. Kadra zespołu na zgrupowanie w Side

W piątek w samo południe odbył się ostatni trening piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. Do Side poleci 26 zawodników.

ŁKS spędzi w Turcji trzy tygodnie podczas których rozegra sześć meczów kontrolnych z zagranicznymi zespołami. Do kraju ełkaesiacy wrócą 1 lutego, a już osiem dni później zmierzą się w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy w Warszawie z Legią.

Terminarz sparingów: 

15.01 – Neftci Baku

19.01 – Astra Giurgiu

22.01 – Zoria Ługańsk

25.01 – Worskła Połtawa

28.01 – FK Napredak (Krusevac)

31.01 – FK Proleter (Nowy Sad)

Szansę zaprezentowania się na zgrupowaniu dostanie dwóch zawodników z akademii, którzy obecnie nie znajdują się w pierwszym zespole. Są to Jakub Piela i Aleksander Bobek.

Do Turcji nie pojedzie siódemka zawodników skreślonych przed rozpoczęciem przygotowań. Patryk Bryła, Rafał Kujawa, Ievgen Radionov, Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Juraszek, Wojciech Łuczak i Maciej Dampc szukają sobie nowych klubów. Ten ostatni obecnie trenuje wraz z Kamilem Rozmusem w rezerwach. Dla „Roziego” miejsca w samolocie do Side także zabrakło. Nie poleci również Piotr Pyrdoł. Skrzydłowy zostanie niebawem zawodnikiem Legii Warszawa.

Oto pełna lista 26 zawodników, którzy wyruszają na zgrupowanie do Turcji: 

Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Dominik Budzyński, Dawid Arndt, Aleksander Bobek

Obrońcy: Jan Grzesik, Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Tadej Vidmajer

Pomocnicy: Maciej Wolski, Dragoljub Srnić, Łukasz Piątek, Przemysław Sajdak, Michał Trąbka, Pirulo, Ricardo Guima, Dani Ramirez, Adam Ratajczyk, Artur Sójka, Jakub Piela

Napastnicy: Samu Corral, Jakub Wróbel, Łukasz Sekulski