Rozpoczynamy sezon ligowy. Zapowiedź meczu z Odrą Opole

Łódzki Klub Sportowy meczem wyjazdowym z Odrą Opole rozpoczyna zmagania ligowe w sezonie 2020/21. Mecz biało-czerwono-białych z opolanami rozpocznie się w piątek o godzinie 17:40 na stadionie przy ulicy Oleskiej 51. 

Można rzec: nowy sezon, nowe nadzieje. Podopieczni Wojciecha Stawowego chcą zmazać plamę jaką były minione rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Biało-czerwono-biali z hukiem spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej i teraz nadszedł czas na zderzenie się z nową rzeczywistością – Fortuna I ligą. Ełkaesiacy są uznawani za jednych z faworytów do awansu. Taki też cel stawiają sobie zarząd, sztab szkoleniowy, piłkarze i sympatycy Łódzkiego Klubu Sportowego. Jednakże zgodnie z zapowiedziami prezesa Tomasza Salskiego zawodnicy mają w pierwszej kolejności skupić się na każdym kolejnym spotkaniu, a marzenia o powrocie do Ekstraklasy zostawić na dalszy plan. Cytując klasyk: Ciszej jedziesz, dalej zajedziesz.

Spotkanie z Odrą będzie pierwszym testem ełkaesiackiej siły. Zespół został latem troszkę zmieniony, jednak trzon i kluczowi zawodnicy w układance Wojciecha Stawowego zostali przy Alei Unii. ŁKS zamierza dobrze wejść w sezon i wywieźć komplet punktów z Opola. Czy tak się stanie? Odpowiedź poznamy w piątek tuż przed godziną 20:00.

Wyniki ostatnich spotkań

Skład zespołów Fortuna I ligi w sezonie 2020/21

Sytuacja kadrowa

Łódzki Klub Sportowy do meczu z Odrą przystąpi bez kontuzjowanego Marcela Wszołka. Młody piłkarz boryka się z poważną kontuzją więzadła krzyżowego. W piątek nie zagrają też piłkarze pierwszego zespołu, którzy w środę zagrali mecz w rezerwach: Tadej Vidmajer, Aleksander Bobek, Mateusz Bąkowicz, Mieszko Lorenc, Piotr Tazbir, Tomasz Górecki, Artur Sójka, oraz Dariusz Gmosiński. Ponadto cały czas do rezerw przesunięty jest Ricardo Guima. Do gry nie jest jeszcze gotowy nowy zawodnik ŁKS Daniel Celea.

W drużynie Odry Opole nie zobaczymy na boisku ich najlepszego napastnika Arkadiusza Piecha (o czym informowaliśmy TUTAJ). Do dyspozycji trenera Brehmera nie będzie raczej też Łukasz Winiarczyk.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z Odrą Opole będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 17:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek.

Kursy bukmacherów

Przewidywane składy

Odra: Mateusz Kuchta – Jakub Szrek, Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Konrad Matuszewski – Mateusz Gancarczyk, Rafał Niziołek, Miłosz Trojak, Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus – Dawid Czapliński

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Pirulo, Adam Ratajczyk – Samu Corral

Przeczytaj także o meczu Odra – ŁKS: 

O przeciwniku…Odra Opole

Historia meczów ŁKS-u z Odrą Opole

Obsada sędziowska meczu Odra – ŁKS

Adrian Klimczak przed meczem z Odrą Opole

Wojciech Stawowy przed startem sezonu 2020/21

Tomasz Salski przed startem sezonu 2020/21

Foto: Łukasz Żuchowski