Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

O rywalu… Chrobry Głogów

Kolejnym przeciwnikiem ełkaesiaków w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi będzie Chrobry Głogów. Drużyna z Dolnego Śląska od kilku sezonów znajduje się w gronie pierwszoligowców.

Chrobry Głogów po dziewięciu rozegranych meczach ma 9 punktów na koncie i plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Od dwóch lat w Głogowie panuję trend pracy długofalowej. W Maju 2019 zatrudniony został Ivan Djurdević, który dostał zapewnienie wolnej ręki we wprowadzaniu swojej koncepcji gry. Początkowo ex-Lechita chciał wdrożyć granie pięcioma obrońcami, jednak zrezygnował z tej koncepcji kosztem klasycznego w Polsce ustawienia z czwórką defensorów.

Przez pandemię Chrobry ma jeden mecz zaległy – z Odrą Opole. Miałby dwa, ale w minioną środę udało się głogowianom zagrać z Termaliką Nieciecza. Niestety w tym starciu lepsi okazali się gracze Mariusza Lewandowskiego, którzy dzięki zwycięstwu 2:0 wskoczyli na fotel lidera Fortuna 1. Ligi, spychając tym samym ełkaesiaków na drugie miejsce.

W obecnym sezonie Chrobry lepiej wygląda już w ofensywie, w czym zasługa ofensywnych skrzydłowych Maksymiliana Banaszewskiego i ściągniętego przed sezonem z TermalikiPatryka Bryły. Poza tą dwójką do Głogowa trafili: Jan Kolenc z ND Gorica, Tomasz Cywka z Lecha Poznań i Paweł Oleksy, także z Termaliki. Kluczowym się wydaje wypożyczenie Kacpra Bieszczada. Młody golkiper na rok przeniósł się do Chrobrego z Zagłębia Lubin i od początku sezonu zbierał świetne noty.

Po stronie ubytków na pewno trzeba odnotować transfer definitywny Szymona Drewniaka, który w tym sezonie stanowi o sile drugiej linii Arki Gdynia. Poza pomocnikiem z klubem pożegnali się Mateusz Abramowicz i Michał Kozak, a do swoich macierzystych klubów wrócili Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin) i Krzysztof Kubica (Górnik Zabrze).

Mecz z Chrobrym odbędzie się już w sobotę, a pierwszy gwizdek sędziego Sylwestra Rasmusa usłyszymy już o godz. 12:40. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć za darmo w serwisie internetowym IPLA.