Drużynę buduje się od defensywy. Nowy obrońca w szeregach „Rycerzy Wiosny”!

Dwa dni po transferze Carlosa Gracii do ekipy „Rycerzy Wiosny” dołączył nowy stoper. Od początku roku biało-czerwono-białych bronił będzie dwukrotny mistrz Polski, a także zawodnik z przeszłością w Lidze Mistrzów – Maciej Dąbrowski!

Trzydziestodwuletni środkowy obrońca swoją seniorską karierę rozpoczął w bydgoskim Zawiszy. Kolejne lata kariery prowadziły Dąbrowskiego przez niemalże całą Polskę. Od Krakowa, przez Bełchatów, Bydgoszcz i Grudziądz, aż do Szczecina, gdzie zadomowił się na dłuższą chwilę.

Przez trzy sezony spędzone w Pogoni Szczecin nowy zawodnik ŁKS-u rozegrał siedemdziesiąt spotkań, zdobywając w nich aż siedem goli. Po odejściu z „Dumy Pomorza” Dąbrowski trafił do Zagłębia Lubin, gdzie zanotował swoje najlepsze sezony w tamtym okresie kariery.

Trzydzieści trzy spotkania w barwach „Miedziowych” były znakomitą reklamą umiejętności mierzącego niespełna dwa metry obrońcy. Efektem tego był transfer do Legii Warszawa, gdzie Dąbrowski święcił swoje największe sukcesy. Dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski, a także awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tak wygląda podsumowanie zaledwie trzech sezonów spędzonych przez Dąbrowskiego w stołecznym klubie.

Dwa ostatnie lata w wykonaniu nowego „Rycerza Wiosny” to ponowna gra dla Zagłębia Lubin. Już od pierwszego meczu w nowym roku Dąbrowskiego czeka nowe, niezwykle trudne zadanie – wsparcie defensywy Łódzkiego Klubu Sportowego. Z klubem z Alei Unii podpisał dwuipółletni kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku.

Maciej, witamy w Biało-Czerwono-Białej rodzinie! Życzymy jak najwięcej udanych spotkań z „Przeplatanką” na piersi!