Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

ŁKS jedynym niepokonanym zespołem na szczeblu centralnym

Po porażce Górnika Łęczna z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, Łódzki Klub Sportowy został jedynym jak dotąd niepokonanym zespołem na szczeblu centralnym w Polsce. 

Ełkaesiacy kapitalnie prezentują się w obecnych rozgrywkach Fortuna I ligi. Z dotychczas rozegranych dziewięciu spotkaniach, podopieczni Wojciecha Stawowego wygrali osiem i tylko raz dzielili się punktami z Arką Gdynia.

Do ostatniego weekendu miano niepokonanych dzierżyli także zawodnicy Górnika Łęczna. Zespół Kamila Kieresia przegrał jednak ostatnie spotkanie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 2:1, choć przez większość czasu zawodnicy z Lubelszczyzny grali z przewagą jednego zawodnika.

W Ekstraklasie najmniej porażek zanotowały zespoły Rakowa Częstochowa, Pogoni Szczecin i Cracovii – po jednej. Z kolei w II lidze najlepszym wynikiem są dwie porażki – Wigry Suwałki, Górnik Polkowice i GKS Katowice.

Miejmy nadzieję, że dobra forma nie będzie opuszczała zawodników z alei Unii i podczas zbliżającego się wielkimi krokami maratonu spotkań, nadal będą potrafili regularnie punktować i nie dadzą się pokonać rywalom.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport