Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Kazimierz Moskal wraca na ławkę trenerską. Będzie rywalizował z ŁKS-em!

Kazimierz Moskal został dziś zaprezentowany jako nowy trener pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Były opiekun Łódzkiego Klubu Sportowego pozostawał bez pracy od maja 2020 roku, po zwolnieniu z klubu z alei Unii. 

53-letni trener podpisał z Zagłębiem umowę do końca obecnych rozgrywek z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Na tym stanowisku zastąpi zwolnionego niedawno Krzysztofa Dębka. Na Stadionie Ludowym pomagać mu będzie wieloletni współpracownik Maciej Musiał, który był asystentem Moskala także w Łódzkim Klubie Sportowym. 

– Chciałbym, by Zagłębie prezentowało to, co lubię, co jest fajne w piłce, czyli ofensywną grę – powiedział Moskal na łamach oficjalnej strony Zagłębia Sosnowiec. 

Były szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pracował w ŁKS-ie przez niespełna dwa lata, ale z sukcesami. To pod jego wodzą łodzianie awansowali w 2019 roku do PKO BP Ekstraklasy. Moskal prowadził biało-czerwono-białych w 64 oficjalnych spotkaniach, ze średnią 1,48 punktu zdobytego na mecz. Podczas pracy z „Rycerzami Wiosny” może się pochwalić bilansem: 27 wygranych spotkań, 14 remisów i 23 porażek.

Kazimierz Moskal wraz ze swoim nowym zespołem przyjedzie do Łodzi pod koniec marca 2021 roku na spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Łódzkim Klubem Sportowym w ramach 21. kolejki Fortuna I ligi. Zagłębie obecnie plasuje się na odległym 15 miejscu w tabeli z siedmioma punktami na koncie.

Foto: Zagłębie Sosnowiec


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119