Kibice

Wigilia z Kibolem 2019 (relacja)

Czternasta edycja „Wigilii z kibolem” już za nami! Wczoraj w restauracji „Saffron” z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego po raz kolejny spotkali się najmłodsi z Domów Dziecka, świetlic środowiskowych oraz ełkaesiacki rodzin.

Tradycyjnie przygotowania do organizacji tego wydarzenia rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Od początku listopada trwała zbiórka pieniędzy wśród kibiców (w tym roku udało się uzbierać rekordową sumę niespełna 33 tysięcy złotych!) oraz licytacje różnych gadżetów klubowych. Toczyły się też rozmowy z firmami chcącymi wspomóc „Wigilię z kibolem”. W końcu od sobotniego poranka kilkudziesięciu wolontariuszy pracowało nad przygotowaniem świątecznych paczek oraz sali restauracyjnej.

Wczoraj równo o godzinie 15:00 sala restauracyjna zapełniła się zaproszonymi gośćmi, czyli najmłodszymi z Domu Dziecka nr 1, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Ogrodowej, a także najmniejszymi członkami ełkaesiackich rodzin.

Jak co roku na początku przywitano gości specjalnych. Wśród nich nie zabrakło Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej. Pojawili się również reprezentanci sekcji piłki nożnej w osobach dyrektora Klubu – Dariusza Lisa i Izabeli Witaszek. Tradycyjne bożonarodzeniowe błogosławieństwo odprawił kapelan sportowej Łodzi, ks. Paweł Miziołek.

Po oficjalnym wstępie, wspólnym odśpiewaniu hymnu kibiców „W naszym mieście Łodzi”, wysłuchaniu wokalnych występów oraz kosztowaniu świątecznych smakołyków przyszła pora na wręczenie tego co dla dzieciaków najważniejsze, czyli paczek (w imponującej liczbie 400 sztuk!), w których jak co roku oprócz masy słodyczy nie mogło również zabraknąć gadżetów ŁKS oraz upominków przekazanych przez Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka, który objął patronatem honorowym całe wydarzenie.

Po zakończeniu uroczystości w restauracji „Saffron” dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dzieci wraz z opiekunami udały się do Hali Sportowej przy ul. Skorupki gdzie mecz rozgrywali koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego.

Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego pragnie serdecznie podziękować za pomoc i nieoceniony wkład w organizację tegorocznej wigilii:

– współorganizatorowi wydarzenia, czyli sieci szkół dla dorosłych „Cosinus”,

– Rzecznikowi Praw Dziecka, Mikołajowi Pawlakowi,

– restauracji „Saffron”,

– firmie Tomadex,

– Państwu Ziółkowskim,

– U2 Sports Restaurant,

– PSA – Proffesional Swimming Academy,

– MPK Łódź,

– firmie eFanShop.com,

– Panu Jackowi Żałobie,

– Pani Paulinie Tomaszewskiej,

– Panu Januszowi Pietrasowi,

oraz wszystkim innych prywatnym osobom, wolontariuszom oraz firmom, które dołożyły swoją cegiełkę.

Foto: Art-Repo, Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119