Do Niepołomic po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Zapowiedź meczu z Puszczą

Po wygranej nad Skrą Częstochowa, ełkaesiacy w piątek rozegrają kolejny mecz w Fortuna 1. lidze. Gracze Kibu Vicuñi zmierzą się w Niepołomicach, z tamtejszą Puszczą i będzie to okazja, aby wygrać pierwszy raz w tym sezonie na wyjeździe. Pierwszy gwizdek arbitra, w piątek o godzinie 18:00.

W poprzedniej kolejce łodzianom udało się zgarnąć komplet punktów, choć nie przyszło im to łatwo. Skra Częstochowa postawiła się na Stadionie Króla i po ciężkiej walce, zakończyło się wygraną ŁKS-u 3:2. W piątek zespół z al. Unii czeka kolejny trudny mecz. Rywalem będzie Puszcza Niepołomice, która już nie raz stwarzała biało-czerwono-białych dużo problemów.

Puszcza rozpoczęła ten sezon od dwóch spotkań na wyjeździe. W pierwszej kolejce podopieczni Tomasza Tułacza pokonali GKS Jastrzębie 2:0, a w miniony poniedziałek ulegli faworyzowanej Koronie Kielce 1:3.

ŁKS jest faworytem tego spotkania, ale w piątkowy wieczór, w Niepołomicach nie powinno zabraknąć walki do ostatnich minut, bo obu zespołom będzie zależało na zgarnięciu trzech punktów i zapewnieniu sobie komfortowej sytuacji w tabeli po trzech kolejkach.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):W Niepołomicach musimy być solidni. Puszcza jest bardzo groźna ze stałych fragmentów gry. Pierwsza bramka w meczu z Jastrzębiem padła właśnie po wrzucie z autu. Posiadają w zespole wysokich zawodników, niebezpiecznych w takich elementach gry, więc będziemy musieli na to zwrócić uwagę. Mają dobrze wyszkolonych piłkarzy jak np. Rafał Boguski. Na to musimy zwrócić uwagę.

Piotr Mroziński (pomocnik Puszczy): Na pewno liczymy na zwycięstwo. Będzie to ciężkie spotkanie, musimy się do niego dobrze przygotować i zregenerować po meczu z Koroną. Zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Niepołomicach.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 2. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Hiszpański trener nie będzie mógł skorzystać w piątek z kontuzjowanych Antonio Domingueza i Kamila Dankowskiego oraz wracających do pełni formy, Samu Corrala i Ricardinho. Tego drugiego powinniśmy zobaczyć na murawie, podczas kolejnego ligowego starcia, z GKS-em Jastrzębie. Nadal do rozgrywek nie jest zgłoszony, Jan Sobociński i też nie pomoże drużynie w Niepołomicach. Z zespołem trenuje rekonwalescent, Jan Kuźma oraz młody pomocnik rezerw, Mikołaj Lipień. Niewykluczone, że któryś z tej dwójki dostanie szansę wyjazdu na mecz z Puszczą.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszczą Niepołomice będzie transmitowane na platformie IPLA.TVKoszt transmisji to 10 zł, a rozpocznie się o 18:00.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Asystenci: Michał Hnatkiewicz, Marcin Jakowenko

Sędzia techniczny: Kornel Paszkiewicz

Przewidywane składy

Puszcza: Gabriel Kobylak – Konrad Stępień, Erik Cikos, Ivan Hladik, Sebastian Górski – Jakub Serafin, Wojciech Hajda – Piotr Mroziński, Rafał Boguski, Grzegorz Aftyka – Szymon Kobusiński.

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Bartosz Szeliga – Jakub Tosik, Michał Trąbka, Pirulo – Maciej Wolski, Javi Moreno – Stipe Jurić.

Przeczytaj więcej o meczu Puszcza – ŁKS

Kibu Vicuña przed meczem z Puszczą

Sytuacja kadrowa przed meczem z Puszczą

Historia meczów ŁKS – Puszcza