Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Debiutancki gol Janczukowicza w barwach ŁKS

Piotr Janczukowicz udanie zaprezentował się łódzkim kibicom. Młody napastnik w debiucie w biało-czerwono-białych barwach strzelił swojego pierwszego gola. Na premierowe trafienie czekał tylko 56 minut.

21-latek sprowadzony zimą z Olimpii Grudziądz, pojawił się na placu gry w wyjściowym składzie i wraz z Mikkelem Rygaardem zaliczył debiut w koszulce z przeplatanką na piersi.

W 56 minucie gry rajd prawą stroną przeprowadził Pirulo i mocno wstrzelił piłkę w stronę bramki. Futbolówkę przed siebie wybił bramkarz Legii Cezary Miszta, a najsprytniejszy w polu karnym – Piotr Janczukowicz umieścił ją w siatce Mistrzów Polski.

Ostatni raz takim wyczynem w barwach ŁKS popisał się inny młodzieżowiec w talii Wojciecha Stawowego – Piotr Gryszkiewicz. 16 sierpnia 2020 roku pomocnik łodzian strzelił gola w doliczonym czasie dogrywki, przeciwko Śląskowi Wrocław również w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

Nowy napastnik ŁKS zapracował sobie na miejsce w wyjściowym składzie ciężką pracą na obozie w tureckim Side. Dzięki dobremu występowi przeciwko Legii Warszawa, zrobił duży krok do wywalczenia miejsca w pierwszej jedenastce na mecze ligowe, choć rywalizacja na „dziewiątce” mocno wzrosła w klubie z alei Unii po transferze Ricardinho.

Gratulacje Piotrek!

Foto: Łukasz Żuchowski