Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Raport kartkowy: Z Termalicą wciąż bez Dąbrowskiego

W ŁKS-ie uświadczyliśmy kilku zmian, nie zmienia się jednak to, że Maciej Dąbrowski jest zawieszony za przekroczenie limitu dwunastu żółtych kartek. W spotkaniu z Termalicą musi uważać także kilku zawodników zagrożonych podobną karą.

Świeżo upieczony pierwszy trener Rycerzy Wiosny, Marcin Pogorzała, będzie musiał poradzić sobie bez Macieja Dąbrowskiego w najbliższym spotkaniu z Termalicą. Doświadczony stoper jest zawieszony na jeszcze jeden mecz, po tym jak został ukarany 12. żółtą kartką w sezonie podczas spotkania z Górnikiem Łęczna. Podczas spotkania z Miedzią w jego miejsce został wstawiony Jan Sobociński, jednak ten nie zaprezentował się tego dnia najlepiej. Jako środkowy obrońca mogą wystąpić także Maksymilian Rozwandowicz bądź Adam Marciniak. Pogorzała może również zdecydować się na któregoś z dobrze sobie znanych zawodników drugiej drużyny, chociażby Oskara Koprowskiego.

ŁKS cały czas musi uważać na żółte kartki, gdyż 6 zawodników jest zagrożonych zawieszeniem. W linii defensywnej są to Carlos Moros Gracia (3 kartki) oraz Jan Sobociński (7 kartek). Wśród pomocników o żółte kartki obawiać się muszą Maksymilian RozwandowiczMichał Trąbka (po 7 kartek) oraz Antonio Dominguez i Przemysław Sajdak (po 3 kartki).

Trener Termaliki nie będzie musiał obawiać się w piątkowym meczu o zawieszenia spowodowane zbyt dużą ilością kartek, więc jedynie kontuzje mogą osłabić zespół przyjezdnych. Zagrożeni zaś są Michał Bezpalec, Roman Gergel, Vlastimir Jovanović, Adam Radwański, Kacper Śpiewak i Marcin Wasielewski (po 3 kartki).

Kartki ŁKS-u w sezonie 2020/21 w Fortuna 1. lidze:

ŻÓŁTE KARTKI

12 – Maciej Dąbrowski (zawieszony na spotkanie z Termalicą)

7 – Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka (zagrożeni)

6 – Adam Marciniak, Maciej Wolski

5 – Adrian Klimczak, Pirulo

4 – Samu Corral, Dragoljub Srnić, Kamil Dankowski, Jakub Tosik

3 – Antonio Dominguez, Przemysław Sajdak, Carlos Moros Gracia (zagrożeni)

2 – Piotr Janczukowicz, Łukasz Sekulski, Tomasz Nawotka, Ricardinho

1 – Mikkel Rygaard

CZERWONE KARTKI

1 – Maciej Wolski, Samu Corral, Jan Sobociński

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119