NewsPiłka NożnaTransfery

Dawid Kort z wolną ręką w poszukiwaniu klubu

Dawid Kort nie jest już brany pod uwagę jako zawodnik pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Po roku współpracy pomocnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu i jeszcze tego lata może opuścić al. Unii.

Dawid Kort dołączył do ŁKS-u przed startem sezonu 2022/23. Przez cały sezon pomocnik wystąpił łącznie w 24 meczach pierwszej drużyny (23 w Fortuna 1 Lidze oraz 1 w Fortuna Pucharze Polski), strzelając w tym czasie dwie bramki i notując trzy asysty. Kort wystąpił również w pięciu meczach trzecioligowych rezerw, zaliczając pięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej – trzy bramki i dwie asysty.

Już pod koniec poprzedniego sezonu Dawid Kort nie był pierwszym wyborem trenera Kazimierza Moskala na swoją pozycje. Po zakończeniu sezonu podjęto decyzje o odsunięciu 28-latka od pierwszej drużyny (stąd m.in. brak udziału w obozie przygotowawczym) i daniu mu wolnej ręki w poszukiwaniu nowego klubu. Jeżeli to się uda, pomocnik może już latem opuścić al. Unii. 

– Wiadomo, że Dawid to doświadczony chłopak, który jest na określonym poziomie sportowym i życiowym. Pewnie ma ambicję żeby więcej grać, ale w takiej konfiguracji jakiej tutaj jesteśmy i system w jakim chcemy się poruszać, to nie gramy z typową 10tką. W obecnym systemie trenera, miejsca dla Dawida byłoby mało. Nasze rozmowy są prowadzone, aby poszukać jakiegoś rozwiązania w kontekście przyszłości Dawida – powiedział Janus Dziedzic. 

Umowa Korta z ŁKS-em obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, a więc przez cały następny sezon.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119