Piłka NożnaWypowiedzi

Janusz Dziedzic: To, że na ten moment jest cisza i spokój, to nie znaczy, że nie pracujemy

Łódzki Klub Sportowy rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej nowego sezonu, na obozie w Woli Chorzelowskiej. Do zespołu Kazimierza Moskala dołączył jak na razie, tylko Jakub Letniowski. Dyrektor sportowy Janusz Dziedzic stanął przed kamerą ŁKS TV i starał się opowiedzieć o obecnej sytuacji panującej w klubie. 

O kadrze ŁKS

– Kadra wygląda na ten moment tak, a nie inaczej. Chcemy ten zespół przebudowywać i pewne rzeczy pozmieniać. Wiemy jak niektóre nasze formacje wyglądały. Jesteśmy na poziomie Ekstraklasy i wiemy, z czym się to wiąże. Chcemy spokojnie i rozsądnie podejmować decyzje, aby ten zespół wzmacniać i żeby ten zespół, był w Ekstraklasie na tyle dobry i skuteczny, żeby punktował. 

O sytuacji Jana Kuźmy 

– Jan Kuźma wrócił do nas po wypożyczeniu do Górnika Polkowice. Na pewno z perspektywy sportowej, to był dla niego dobry okres. Pomimo tego, że Górnik został zdegradowany, to Janek sportowo tego czasu nie stracił, miał szansę regularnej gry na drugoligowym poziomie. To był dla niego owocny czas, bo to szczebel centralny. Biorąc pod uwagę obecną sytuację i wymagania Ekstraklasy to stwierdziliśmy, że w kolejnym roku również dla Janka będzie trudno. Więc rozmyślamy na temat optymalnego rozwiązania na temat jego przyszłości. Będziemy rozmawiać z jego menedżerami i zobaczymy jak to się wszystko potoczy. 

O sytuacji Michała Mokrzyckiego

– Nie jest łatwo. Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji. Ja już wielokrotnie to powtarzałem. Z mojej perspektywy, skoro finalnie nie udało się uzyskać tego zapisu ze strony Wisły, to w naszej sytuacji mieć dobrego zawodnika, mimo potencjalnych reperkusji na przyszłość, to okazało się, że to było korzystne i opłacalne, bo Michał fajnie sie zaadaptował. Też piłkarsko spłacił się na boisku. Stąd te negocjacje z Wisłą Płock. Takie sytuacje nie są łatwe, każdy ma swoje racje. Natomiast stanowisko Michała jest jasne. Chciałby tutaj w ŁKS-ie grać, my również chcielibśmy widzieć tutaj Michała. Staramy się zrobić wszystko, aby dojść do jakiegoś konsensusu. 

O terminie obozu 

– Z mojej perspektywy oczywiście, że lepiej by było zrobić ten obóz później, ale niestety stanęliśmy przed takim faktem, że musieliśmy się zdecydować. Bo był to jedyny dostępny termin tutaj. Jesteśmy z tego ośrodka zadowoleni, więc musieliśmy podjąć decyzję, czy po raz kolejny tutaj się pojawimy, czy szukamy czegoś innego. Zostaliśmy trochę postawieni przed faktem i trzeba było podjąć szybko decyzję. Czy to termin niefortunny, to możemy na ten temat dyskutować, ale staramy się wyciągnąć maksa z obecnej sytuacji i przygotować się jak najlepiej do tego sezonu.

O Akademii i drużynie rezerw

– Akademia w mojej filozofii jest bardzo istotna. Stąd też w tej akademii, pojawiają sie kolejni fajni zawodnicy, a jeśli widzimy, że oni radzą sobie na tym seniorskim poziomie i weryfikujemy ich pozytywnie, to staramy się konfrontować z pierwszym zespołem. Mamy ciekawych zawodników i myślę, że w przyszłości będziemy mieli z nich spory pożytek. Twierdzę, że mamy dobrych młodych zawodników, czasami wspieranych przez piłkarzy z pierwszego zespołu. Natomiast chciałem podkreślić, że to co się dzieje w rezerwach i w innych zespołach, to jest efektem dobrej pracy w klubie. Przed sezonem nie było postawienia cele rezerwom w postaci awansu. Na samym początku byliśmy nisko w tabeli, natomiast cały czas idziemy swoją filozofią, spokojnie, konsekwentnie budując fundamenty w klubie i to finalnie się opłaciło. Z perspektywy tego sezonu rezerw, to nasz zespół grał najlepszą piłkę. Fajnie, że ci chłopcy będą mieli szansę pokazać się na szczeblu centralnym i dostaną nagrodę za swoją dobrą grę w poprzednim sezonie. 

O pracy dyrektora sportowego

– Ten okres nie jest łatwy z perspektywy dyrektora sportowego. Nie ma czasu na wytchnienie i odpoczynku jest niewiele. Zdaję sobie sprawę z czym to się wiąże. To nie jest dla mnie czymś nowym. Trzeba się w tym odnaleźć i być skutecznym. To jest słowo klucz, które mnie bardzo interesuje. Chciałbym żebyśmy przed nowym sezonem patrzyli ze spokojem i komfortem na nowe rozgrywki. 

O transferach

– To, że na ten moment jest cisza i spokój, to nie znaczy, że nie pracujemy i nic się nie dzieje. Rozumiem, że niektórzy są zniecierpliwieni i oczekują rezulatatów, ale my musimy pamietać, w jakim miejscu jesteśmy. Jesteśmy beniaminkiem, klubem który na rynku transferowym, tych kart rozdawać nie będzie. Chciałbym cały czas podążać drogą spokoju i rozsądku, w tych naszych poczynaniach, bo oprócz aspektów stricte sportowych, są ważne też aspekty ekonomiczne. Nie chciałbym, aby w ŁKS zostały popełnione błędy przeszłości. Musimy być na rynku transferowym konkretni i kreatywni, ale chciałbym aby finalnie miało to przełożenie na dyspozycję i siłę zespołu. Nie interesuje mnie ilościowe zrobienie transferów, tylko ludzi, którzy podniosą jakość zespołu. To coś na czym się skupiam. 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119