Piłka NożnaWypowiedzi

Ensar Arifović o transferze Spremo: „Wierzę, że będzie mocnym punktem zespołu”

Były świetny napastnik Łódzkiego Klubu Sportowego Ensar Arifović pośredniczył przy transferze Milana Spremo. Porozmawialiśmy z Bośniakiem o kulisach przeprowadzki lewego obrońcy na Stadion Króla.

42-latek po zakończeniu kariery został agentem piłkarskim i wraz z Nedo Turkoviciem z GoSport Agency E.U dopinał przenosiny Milana Spremo do klubu z al. Unii Lubelskiej. Arifović wierzy, że Serb będzie wartością dodaną do składu Kazimierza Moskala.

– Jak doszło do tego transferu? Było wiadomo, że ŁKS szuka lewego obrońcy. Milan spodobał się dyrektorowi sportowemu i trenerowi. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko, aby ten transfer się udał. Nawet podjęliśmy ryzyko, że będziemy czekać na finalizację, bo ŁKS miał zakaz transferowy. Bardzo chciałem, żeby Milan trafił do ŁKS-u, bo wiadomo, że to klub, który ma bardzo ważne miejsce w moim sercu. Chcę żebyśmy wspólnie świętowali awans na koniec sezonu. Milan jest lewym obrońcą, który dobrze radzi sobie, zarówno w ofensywie jak i defensywie. Moim zdaniem jego gra i doświadczenie może pomóc ŁKS-owi w drodze po awans. Wierzę, że będzie mocnym punktem zespołu. Na razie Milan ma problemy z językiem, ale nauczy się polskiego. Przede wszystkim musi dobrze grać, o język się nie martwię – powiedział Arifović w rozmowie z ŁKSFANS.pl.

Ensar Arifović w barwach ŁKS – fot. Przegląd Sportowy

Milan Spremo podpisał kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jak mówi nam Ensar Arifović, żeby ta opcja weszła w życie, trzeba porozumienia dwóch stron: – Obie strony muszą się zgodzić na przedłużenie. Jak będziemy zadowoleni z jego czasu w ŁKS-ie to nie będzie problemu żeby przedłużył kontrakt z klubem.

„Ensi” występował w Łódzkim Klubie Sportowym w latach 2006-2008. Rozegrał 65 meczów, w których zdobył 17 bramek.