Pirulo z kolejną „dwucyfrówką”!

O tym, że Pirulo jest regularny w zdobywaniu bramek, wiemy nie od dziś. Hiszpański lider Łódzkiego Klubu Sportowego trzeci sezon z rzędu zdobył dwucyfrową liczbę goli w Fortuna 1. lidze!

30-latek od kilku sezonów jest najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwono-białych, choć nie miał dobrego wejścia do ŁKS-u pod względem strzelonych goli. W debiutanckich rozgrywkach w klubie z al. Unii, pomimo rozegrania 32 spotkań, zdobył tylko jedną bramkę w Ekstraklasie. Po spadku na drugi poziom rozgrywkowy kariera Hiszpana nabrała prędkości.

W dwóch poprzednich kampaniach Fortuna 1. Ligi zdobył kolejno 13 i 10 bramek dla biało-czerwono-białych. W tym sezonie nie jest inaczej. Pirulo w starciu z GKS-em Tychy trafił do siatki rywali po raz dziesiąty. Obecnie były gracz Realu Linense plasuje się na ex quo na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców I ligi wraz z Karolem Czubakiem z Arki Gdynia. Przed nim są tylko Kamil Biliński (12 bramek, Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Luis Fernandez (11 bramek, Wisła Kraków).

Skrzydłowy ma duże szanse, aby poprawić swój najlepszy sezon pod względem ilości zdobytych bramek dla ŁKS. W rozgrywkach 2020/21 trafiał do siatki trzynastokrotnie (12 w sezonie zasadniczym + 1 w barażach). A więc brakuje mu czterech trafień do pobicia swojego rekordu strzeleckiego.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport