Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Arką Gdynia

W minioną niedzielę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali z Arką Gdynia 1:0. Tradycyjnie jak po każdym meczu prezentujemy oceny „Rycerzy Wiosny” w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Dobry występ golkipera ŁKS-u. Pewny w swoim polu karnym, dołożył cegiełkę do niedzielnej wiktorii łodzian. Szczególnie na uwagę zasługuje fakt, że ostatnie minuty meczu spędził na murawie kontuzjowany, ze względu na brak możliwości zmian, a mimo to wykonał swoją robotę.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,18

Mateusz Bąkowicz: Powrót młodzieżowca do pierwszej jedenastki „Rycerzy Wiosny” można ocenić pozytywnie. Nie popełniał rażących błędów, starał się być aktywny w ofensywie, choć widać, że brakuje mu jeszcze czasem doświadczenia w defensywie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,50

Maciej Dąbrowski: Do momentu wykluczenia go z gry po drugiej żółtej kartce, rozgrywał dobre zawody. Cieniem na jego występie kładzie się właśnie czerwona kartka oraz możliwy rzut karny, który nie został odgwizdany przez spalonego. Poza tym pewny w odbiorze, jego współpraca na środku obrony z Oskarem Koprowskim układała się bardzo dobrze.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Oskar Koprowski: Świetny mecz zawodnika, który coraz mocniej zaczyna budować swoją pozycję w zespole. Pewna gra w defensywie, a przy tym dołożył swoje pod bramką rywali – w końcu to on asystował Radaszkiewiczowi przy golu na 1:0. Pozytywnie należy także ocenić to, że im dłużej gra w pierwszym składzie, tym bardziej widać, że uczy się panować nad emocjami i nie dyskutować z sędzią, co zdarzało mu się w poprzednich spotkaniach.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,17

Adrian Klimczak: Bardzo nierówny występ bocznego obrońcy ŁKS-u. Chwilami prezentował się przyzwoicie, jednak popełniał wiele błędów i strat, które prowadziły do kontrataków Arki Gdynia (szczególnie od momentu czerwonej kartki Dąbrowskiego). Na szczęście żaden z nich Ełkaesiaków nie kosztował bramki, jednak w kolejnych meczach przeciwnicy mogą je bezlitośnie wykorzystać.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,33

Maksymilian Rozwandowicz: Mecz dwóch połówek w wykonaniu kapitana ŁKS-u. W pierwszej połowie sporo błędów, strat i niedokładnych podań. W kolejnych 45 minutach wyglądało to lepiej, współpracował z obrońcami i pomagał w ryglowaniu dostępu do bramki Kozioła. Na tak newralgicznej pozycji potrzebna jest jednak stabilna forma, prezentowana od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,40

Mikkel Rygaard: Po spotkaniach, przez które myśleliśmy, że Duńczyk zaczyna wchodzić w odpowiedni rytm, zagrał gorsze spotkanie. Na plus można zaliczyć podanie w pole karne Arki, po którym Pirulo został sfaulowany, a sędzia podyktował „jedenastkę”, a także momenty, w których aktywnie brał udział w ofensywie. Były jednak chwile, w których przetrzymywał piłkę, zwalniając kontrataki ŁKS-u, bądź tracił futbolówkę na rzecz rywali. Miał także szansę na dobicie piłki po rzucie karnym, jednak nie trafił w nią.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,70

Antonio Dominguez: Świetna passa wykorzystanych rzutów karnych w wykonaniu Hiszpana została przerwana w tym spotkaniu. Wydawało się, że był on dobrze wykonany, zmylił i „połozył” Kajzera, jednak piłka poleciała w słupek. W pierwszej połowie aktywny w ofensywie, napędzał ataki Ełkaesiaków, w drugiej przygasł, po czym został zmieniony przez Nacho.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,60

Pirulo: Był jednym z zawodników, którzy najczęściej kreowali akcje na połowie Arki, choć nie udało się ich przekuć na bramkę. To takze po faulu na nim podyktowano rzut karny dla ŁKS-u. Wraz z upływem minut przygasał, choć było to także związane z naporem rywala i cofnięciem się biało-czerwono-białych do defensywy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,45

Maciej Wolski: Aktywny na początku spotkania, brał kilka razy udział w akcjach ofensywnych, jednak nie przełożyło się to na większe zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Kajzera. Zmieniony ze względu na drobny uraz w przerwie spotkania.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,75

Maciej Radaszkiewicz: Kolejne spotkanie, w którym popisał się świetną skutecznością. Tym razem pokazał kibicom zgromadzonym na Stadionie Króla, że potrafi oddać dobre uderzenie sprzed pola karnego. Właśnie w taki sposób udało mu się zdobyć bramkę dla ŁKS-u, po otrzymaniu podania od Oskara Koprowskiego.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Ricardinho: Wszedł na początku drugiej połowy, był jednak niewidoczny w ciągu tych 45 minut. Rzadko podłączał się do akcji ofensywnych, najczęściej prowadzone były one prawym skrzydłem. Na lewej stronie boiska, na której operował Brazylijczyk, działo się niewiele.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,25

Jakub Tosik: Wszedł za Rygaarda z jednym zadaniem – wspomóc drużynę w utrzymaniu korzystnego wyniku. Ta misja została przez niego wypełniona – wspomagał defensywę w zamknięciu dostępu do pola karnego ŁKS-u, starał się odbierać piłkę wysoko od bramki Ełkaesiaków, a kiedy trzeba było, faulował rywali.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,30

Nacho Monsalve: Pojawiając się na murawie w 76. minucie czekała go wymagająca praca, polegająca na niedopuszczeniu Arki do strzelenia bramki. „Arkowcy” nacierali raz za razem na pole karne ŁKS-u, jednak Hiszpan spisał się doskonale. Zapowiada się na to, że kiedy będzie przygotowany w 100% do gry, może być wielkim wzmocnieniem dla drużyny Kibu Vicuñi.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,50

Bartosz Szeliga: Dostał od trenera kilka minut, wchodząc na prawą obronę za zmęczonego Bąkowicza. Spisywał się dobrze, pomagając drużynie bronić korzystnego wyniku. Na jego występ rzutuje jednak sytuacja z 96. minuty, która mogła przerodzić się w groźną kontrę Arki – pozwolił sobie odebrać piłkę na połowie rywali, a rozwijający się atak „Arkowców” musiał przerywać faulem Nacho, który został ukarany żółtą kartką.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,30

Kelechukwu Ibe-Torti: Wszedł w końcówce spotkania i nie miał wiele miejsca do gry ofensywnej, częściej musiał działać w defensywie, jednak dobrze sobie z tym radził. Cofał się do obrony, kiedy miał taką możliwość starał się wyprowadzić szybko futbolówkę i zmusić rywala do powrotu na swoją połowę boiska.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119