Piłka NożnaRezerwy

Koprowski i Nowacki dostali propozycję nowych kontraktów

W autokarze do Woli Chorzelowskiej nie znalazło się miejsce dla Oskara Koprowskiego i Damiana Nowackiego. Obaj piłkarze nie są w planach pierwszego zespołu, ale ŁKS chciałby, aby zostali w klubie. 

„Osa” i „Mały” dostali propozycję nowych kontraktów, pod kątem drugiego zespołu. Włodarze klubu chcieliby, aby ci zawodnicy stanowili trzon ŁKS II, który w nowym sezonie będzie beniaminkiem II ligi. 

Ci gracze związani są od lat z „Rycerzami Wiosny” i ich wsparcie dla młodych piłkarzy z Akademii ŁKS, byłoby bezcenne. Drugi zespół potrzebuje kilku wzmocnień przed startem rozgrywek na szczeblu centralnym. 

– Oskar czy Damian to są nasze chłopaki, to są ełkaesiacy i zawodnicy związani z klubem. Biorąc pod uwagę poprzedni sezon, rozgrywki i ilość minut jaką rozegrali, to na ten moment byłoby im ciężko grać na poziomie Ekstraklasy. My nie chcieliśmy się tych chłopaków pozbywać, bo chcemy budować swoją tożsamość. To są chłopaki stąd, chcielibyśmy aby zostali w klubie. Dostali propozycję pozostania w drużynie rezerw. Jesteśmy na etapie wstępnych rozmów, ale też finalnie, to będzie zależało od chłopaków, czy im pasuje takie rozwiązanie, czy będą chcieli szukać gry gdzie indziej. I czy ich ambicje wezmą górę. Jeśli wierzą, że są w stanie zagrać na wyższym poziomie, to prawdopodobnie z tego nie skorzystają. Trudno też chłopaków nie zrozumieć. Sporo lat tutaj spędzili, ale finalnie to jest indywidualna sprawa. Każdy patrzy na swój rozwój – tłumaczył tę decyzję Janusz Dziedzic. 

Nie wiadomo jeszcze jak na te propozycje zapatrują się zawodnicy. Niewykluczone, że ich ambicje są wyższe i chcieliby sprobować sił w wyższej lidze – np. pierwszej. W najbliższych dniach powinniśmy wiedzieć więcej na ten temat. 

W poprzednim sezonie 24-letni Oskar Koprowski zagrał w 16 meczach pierwszego zespolu ŁKS, a rok starszy, Damian Nowacki w siedmiu.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119