Koszykówka

Koszykarki u siebie, koszykarze jadą nad morze. Zapowiedź spotkań ełkaesiackiego basketu

W sobotę zarówno koszykarki, jak i koszykarze rozegrają swoje spotkania ligowe. Pierwsze zaczną ełkaesianki, które w Zatoce Sportu podejmą AZS Uniwersytet Gdański, zespół ze środka tabeli 1. Ligi. Dwie godziny po starcie meczu w Łodzi, swoje spotkanie rozpoczną zawodnicy ŁKS-u Coolpack Łódź, którzy na wyjeździe zmierzą się z SMS PZKosz Władysławowo, drużyną zajmującą aktualnie szóstą lokatę grupy A 2. Ligi.

W ostatniej rozgrywanej przez siebie kolejkę (łodzianki pauzowały w 15. serii gier, ze względu na nieparzystą liczbę zespołów w grupie) biało-czerwono-białe dokonały pewnej sensacji, pokonując znacznie wyżej notowane GTK Gdynia. Ełkaesianki jutro będą musiały postawić kolejny krok ku temu, aby zacząć budować przewagę nad rywalkami w walce o bezpieczne miejsce nad strefą spadkową. Okazja wydaje się ku temu dobra, gdyż w sobotę, o godzinie 15:00 podejmą w Zatoce Sportu AZS Uniwersytet Gdański, aktualnie 8. drużynę w 1. Lidze. Gdańszczanki mają nierówną formę, a ostatnio przegrały u siebie z SMS-em PZKosz Łomianki, które zajmują 11. lokatę w tabeli. Łodzianki będą musiały wykorzystać to i również wywalczyć tryumf nad przyjezdnymi, który nie tylko da im cenne punkty, ale także pozwoli zrewanżować się za ostatnie starcie w Gdańsku (przegrane przez biało-czerwono-białe 64:68).

Koszykarzy ŁKS-u Coolpack Łódź, walczących o najwyższą lokatę na koniec fazy zasadniczej 2. Ligi, czeka zaś wyjazd do 6. w tabeli SMS-u PZKosz Władysławowo. Łodzianie będą musieli mieć się na baczności, gdyż na wyjazdach pokazywali już kilkukrotnie, że potrafią nie złapać dobrej formy meczowej i niekiedy męczyli się z rywalami, dając im szansę na zwycięstwo (co udało się jedynie Tarnovii Tarnowo Podgórne, jedynej drużynie która w tym sezonie pokonała ełkaesiaków). Jest możliwe, że na parkiecie pojawi się Jakub Karwowski, nowy center biało-czerwono-białych, który nie tylko jest najwyższym zawodnikiem w historii klubu, ale i z ciekawą przeszłością klubową (więcej o nim możecie przeczytać TUTAJ). Mecz, podobnie jak koszykarek, odbędzie się w sobotę, ale rozpocznie się o godzinie 17:00.

Fot. Walendi Photo