Jakub Karwowski nowym koszykarzem ŁKS Coolpack Łódź!

Sekcja koszykówki mężczyzn rozpoczęła rok nie tylko od zwycięstwa, ale także od wzmocnienia. Nowym centrem drużyny i jednoczenie najwyższym graczem w historii klubu został Jakub Karwowski!

Jakub Karwowski nie miał do tej pory zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na polskich parkietach. Swoją karierę rozpoczął w UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, a kolejne etapy szkolenia przechodził w MKS Pruszków, UKS Komorów oraz SMS PZKosz Władysławowo. Z tego ostatniego klubu przeniósł się bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych.

W Ameryce Karwowski występował w NCAA, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej dla zespołów akademickich. Tam reprezentował barwy łącznie trzech uczelni – North Platte College, Utah State oraz Sam Houston State.

Przed bieżącym sezonem center przeniósł się do polskiej Energa Basket Ligi, podpisując kontrakt z Abramczyk Astorią Bydgoszcz. Ta przygoda nie trwała jednak długo, bo we wrześniu klub z Bydgoszczy zdecydował się rozwiązać umowę z Karwowskim.

Nowy center Łódzkiego Klubu Sportowego już teraz wpisuje się w historię klubu, a to za sprawą swoich warunków fizycznych. Karwowski mierzy 218 cm wzrostu, co czyni go najwyższym zawodnikiem, który założy biało-czerwono-białą koszulkę!