Kibice

Podsumowanie ełkaesiackiego weekendu 03.12-05.12

Rozpoczynamy okres meczów jedynie w halach. To właśnie teraz My, Ełkaesiacy nie zapadamy w zimowy sen, a poznajemy tajniki siatkówki, czy koszykówki. Mamy to szczęście, bo ŁKS jest jeden WIELOSEKCYJNY.

Sobota, 04.12

AKS Zły Warszawa – ŁKS MSMS Łódź 45:55 – relacja

Ełkaesianki wygrały drugi wyjazdowy mecz i do końca rundy zasadniczej, pierwszej części sezonu pozostały im tylko dwa spotkania. Biało-czerwono-białe z bilansem 6-0, przewodzą w swojej grupie, a po Nowym Roku będą faworytkami w grupie mistrzowskiej 2. ligi koszykówki żeńskiej w makroregionie łódzko-mazowieckim.

ŁKS Coolpack Łódź – Tur Basket Bielsk Podlaski 105:87 relacja

Przy wsparciu kibiców, koszykarze ŁKS Coolpack Łódź odnieśli jedenaste ligowe zwycięstwo, pokonując Tur Bielsk Podlaski. Ełkaesiacy po raz kolejny rzucili ponad 100 punktów, grając zespołowo, ale też niekiedy popisując się celnymi „trójkami”. W tym roku, podopieczni Piotra Zycha rozegrają jeszcze dwa spotkania, w tym bardzo ciekawie zapowiadające się starcie w Łodzi z Żubrami Białystok – trzecią „siłą” ligi.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bielsko-Biała 3:0 – relacja

Starcia ŁKS Commercecon Łódź z BKS-em Bielsko-Biała zawsze przyprawiały kibiców o ból głowy, a samym spotkaniom towarzyszyło mnóstwo emocji. Zespół ze śląska nie był ulubionym rywalem „Łódzkich Wiewiór”, ale w sobotni wieczór zmieniliśmy optykę. Nasze siatkarki zdecydowanie pokazały rywalkom ich miejsce w szeregu, bezapelacyjnie wygrywając 3:0. Spotkanie było początkiem maratonu siedmiu meczów, jakie łodzianki rozegrają w ciągu najbliższego miesiąca w hali „Ziuny”.

Drużyny piłkarskie ŁKS-u zakończyły już rozgrywki w tym roku. Wszystkie trzy zespoły seniorskie do rywalizacji o ligowe punkty wrócą dopiero wiosną.