Nie zatrzymują się! ŁKS Coolpack Łódź – Tur Bielsk Podlaski 105:87

Koszykarze ŁKS Coolpack Łódź wygrali 105:87 z Turem Bielsk Podlaski. Dzięki, czemu podtrzymali zwycięską passę w 2. lidze. 

Pierwsza kwarta padła łupem gości, którzy objęli prowadzenie i sukcesywnie je zwiększali za sprawą celnych „trójek”. Ostatecznie przed końcem za sprawą punktów Norberta Kulona i Bartłomieja Bartoszewicza odrobili stratę do trzech oczek. 

W drugiej kwarcie, ełkaesiacy od razu wyrównali, a dzięki dobrej grze w obronie i zbiórkom w defensywie zdołali wyjść na prowadzenie. Ponownie kluczowe punkty zdobył Norbert Kulon, a swoje rzuty celne dołożyli Bartoszewicz i niewidoczny wcześniej Bartosz Wróbel.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a ełkaesiacy tylko podwyższali prowadzenie. Dwójkowe akcje wykańczał Michał Mycko, a wsadem popisał się Kacper Dominiak. Pod koniec trzeciej kwarty goście zaczęli zmniejszać prowadzenie za sprawą rzutów osobistych. Kwarta zakończyła się remisem i przed ostatnią odsłoną meczu łodzianie prowadzili pięcioma punktami.

W ostatniej kwarcie „starzy ełkaesiacy” utrzymali wynik. Dwie celne „trójki” dorzucił Arkadiusz Świt, a Bartłomiej Bartoszewicz dobrze pracował pod koszem, rzucając kilka zebranych piłek. ŁKS Coolpack Łódź po raz kolejny przebił barierę 100 punktów i utrzymał 2. miejsce w ligowej stawce. Zwycięstwo nad Turem było już jedenastym w tym sezonie! 

ŁKS Coolpack Łódź – Tur Bielsk Podlaski 105:87
(26:30; 27:18; 20:20; 32:19)