Siatkówka

Nie takie straszne Bielsko jak je malują! ŁKS – BKS 3:0

ŁKS Commercecon Łódź wygrał z BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:14, 25:10) w meczu jedenastej kolejki TAURON Ligi. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki spotkania otrzymała Veronika Jones-Perry.

Gospodynie spotkania do tej pory wygrały sześć spotkań i cztery przegrały. Aby zakończyć rywalizację po pierwszej fazie rundy zasadniczej na trzecim miejscu, muszą pokonać dzisiejsze rywalki za trzy punkty. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka, które w ostatnich dwóch kolejkach wygrały swoje spotkania, również są mocno zmotywowane, aby poprawić miejsce w tabeli.

Pierwsze akcje meczu to walka punkt za punkt 9:9. Po udanych akcjach na siatce Veroniki Jones-Perry i Martyny Grajber oraz punktowych blokach Kamili Witkowskiej, ełkaesianki wyszły na prowadzenie 14:11 i tę przewagę powiększały z każdą akcją 17:11. Bielszczanki grały chaotycznie, miały kłopoty z rozegraniem skutecznej akcji i nie były już w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi gospodyniami 22:14, które ostatecznie wygrały partię do 18.

Druga odsłona, podobnie jak pierwsza, tylko na początku była wyrównana. Bielszczanki miały duży problem z pokonaniem łódzkiego bloku, nie radziły sobie w kontratakach i traciły punkty 10:7. Po stronie ŁKS-u świetnie spisywała się Veronika Jones-Perry, która nie tylko męczyła rywalki mocną zagrywką, ale i atakowała 17:7. W końcówce seta Bartłomiej Piekarczyk wprowadził na boisko Koletę Łyszkiewicz, która pokazała się z dobrej strony – jej udane bloki i atak zmniejszyły dystans do gospodyń 20:13, jednak ostatnie zdanie należało do łodzianek. As serwisowy Kamili Witkowskiej zakończył partię wynikiem 25:14.

Set numer trzy to popis świetnej gry łodzianek. Zaczął się od prowadzenia gospodyń 3:0 i im dłużej trwał, tym ich przewaga rosła. Dalej męczyły rywalki mocną zagrywką, dobrze grały systemem blok-obrona i zdobywały kolejne punkty 13:4. W tym secie bielszczanki nie miały żadnych argumentów przeciwko świetnie spisującym się rywalkom, nie potrafiły wyprowadzić skutecznej akcji na siatce, nie radziły sobie w obronie i traciły kolejne punkty. W końcówce seta przewaga ełkaesianek wynosiła piętnaście oczek 23:8, a seta punktowym blokiem zakończyła Roberta Ratzke 25:10.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0
(25:18; 25:14; 25:10)

Źródło: TAURON Liga


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119